Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vatandaşlık ve İkamet Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri Dubai seyahatleri öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir.

Dubai vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını şahsen yapamazlar. Dubai vize işlemleri, Dubai Konsolosluğunca yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisinde yaşanabilecek vize yoğunluğu, kimi zaman Konsolosluk tarafından istenen ilave evrak talebi ve Konsolosluğun Cuma tam gün Cumartesi yarım gün kapalı olması gibi nedenlerle; vize başvurusu, planlanan seyahat tarihinden 7 gün önce yapılması önerilir.

Dubai vize başvurusu elektronik ortamda online olarak gerçekleşen bir vize türüdür ve ortalama 72 saat (3 iş günü) içerisinde neticelenir.

Vize başvurusunda yapılması gereken ilk şey seyahat amacına göre vize türünü belirlemektir. Sonrasında, Dubai online vize başvuru formu doldurulur. Doldurulan formlar vize işlemlerinin ilk ayağı olması açısından önemlidir. Bu formlarda verilen bilgilerin, başvuru belgeleri ile uyumlu olmasına önemle dikkat edilmelidir.

BAE Vize Başvuru Ofisi tarafından eksik veya gerçeği yansıtmayan bulgular saptandığı takdirde vize başvuruları reddedilebilir. Bu nedenle vize talebinde bulunan kişilerden doğru bilgiler paylaşmaları beklenir.

Vize başvuru formu ile birlikte gerekli olan belgeler

  • Renkli Taranmış Pasaport Sayfaları (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
  • Renkli Taranmış Biyometrik Vesikalık Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş ve net biçimde olmalı)

Neden Vize İşlem Merkezi

Vize İşlem Merkezi olarak vize başvuru işlemlerinizi hızlı, güvenilir ve ekonomik şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Dubai vize başvurusu ve ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 0312 419 09 22 numaralı hattımızı arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.