Kenya Turist Vizesi

Vize İşlem Merkezi olarak, Kenya’ya turistik amaçlı seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, Kenya turist vizesi başvuru süreçlerini takip ederek, tüm vize işlemlerinin yasal prosedürler çerçevesinde yürütülmesi ve sonuçlandırılmasında yardımcı olmaktayız. Yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlığı yapan firmamız; Kenya vize başvurularınızda her türlü desteği sunarak, hızlı, güvenilir, ekonomik ve sonuç odaklı hizmet yürütmektedir.

Kenya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Kenya’ya seyahat edecek olan kişilerin, öncelikle planladıkları seyahatin amacına ve süresine uygun olan vize türüne başvuru yapmaları, Kenya vize başvuru formunu ve gerekli evrakları bu doğrultuda hazırlamaları gerekmektedir. Kenya’ya kısa süreli gezi, tatil ve kültürel faaliyet amacıyla seyahat etmek isteyen kişiler Kenya turistik vize başvurusunda bulunmalı ve gerekli evrakları hazırlayarak yetkili makamlara ibraz etmelidir.

Kenya’ya turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus (bordo) pasaport kişilerin Kenya turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları Kenya seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur.

Kenya turistik vizesi, 90 gün içerisinde 30 günü aşmayacak şekilde tek girişli olarak verilmektedir. Eğer ülkeye ticari faaliyetler yürütmek veya yeni pazar araştırması yapmak gibi nedenlerle gidilecekse ve ülkede 30 günden fazla kalınacaksa, Kenya ticari vize başvurusu yapılmalı ve vize başvuru evraklarının buna göre hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Kenya turistik vize başvurusu yapılmadan önce, planlanan seyahatin bitiminden itibaren pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Kenya Turistik Vize Nereden Alınır?

Kenya turistik vize başvurusu için tek yetkili makam Kenya Ankara Büyükelçiliği vize birimidir. Turistik vize başvurunuzu, Büyükelçilik vasıtasıyla şahsen müracaat ederek veya yetkilendirilmiş-akredite vize danışmanlığı yapan seyahat acenteleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Firmamız, Kenya turistik vize başvuru işlemlerinde tam yetkili akredite bir acentedir. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, Kenya turistik vize başvuru evraklarınızı firmamıza ilettiğiniz takdirde; profesyonel vize danışmanlarımız, Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan tüm vize başvuru sürecinizi sizin yerinize yönetecek ve olumlu olarak sonuçlanan Kenya turistik vizenizi, kargo ya da kurye yoluyla adresinize kadar gönderecektir.

Kenya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya turistik vize işlemlerinin olumlu olarak sonuçlanması, başvuru yaptığınız vize çeşidine göre gerekli olan vize evraklarının doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesine bağlıdır. Hatalı ve eksik evrak temini, yanlış yapılan müracaatlar gibi nedenlerle her yıl yüzlerce kişinin vize başvuruları olumsuz sonuçlanmakta ve daha sonra yapılacak olan diğer vize müracaatları da bundan büyük ölçüde etkilenmektedir. Daha iyi bir vize deneyimi yaşamak ve işinizi şansa bırakmamak için profesyonel bir destek almanız sizin yararınıza olacaktır.

Kenya turistik vize başvuru işlemleri tüm evrakların tam ve doğru olarak yetkili makamlara ibraz edilmesinin ardından 2-3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Kenya Büyükelçiliği ile geliştirdiğimiz ikili ilişkilerin iyi olması nedeniyle firmamız aracılığıyla Kenya turistik vize başvurusu yapan müşterilerimizin başvurularını aynı gün içinde de sonuçlandırılmaktadır.