Kenya Ticari Vize

Uzun yıllardır dünyanın pek çok ülkesine gerçekleştirilen seyahatlerde vize danışmanlığı yapan Vize İşlem Merkezi (VİM), müşteri memnuniyetine verdiği önem ve vize danışmanlığına getirdiği yenilikçi bakış açısıyla sektöründe öncü firmaları arasında gelmektedir. Şeffaf, dürüst ve dinamik kadrosuyla tüm vize başvuru işlemlerinizde akılcı çözümler üreterek yanınızda olan profesyonel ekibimiz, Kenya ticari vize başvuru sürecinde de sizlere destek olmaktadır.

Kenya ticari vize başvuru işlemlerini, hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler, vize işlemleri konusunda tam yetkili olan firmamıza başvuru yapabilir ve deneyimli vize danışmanlarımızın desteğiyle sorunsuz bir vize deneyimi yaşayabilirler.

Kenya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Kenya’ya iş, fuar, toplantı, sergi, seminer ve ticari faaliyetler yürütmek için gidecek olan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kenya ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport hamili Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak ziyaretlerinde Kenya ticari vize başvurusundan muaf tutulmaktadır.

Kenya ticari vizesi, çok girişli ve 90 gün konaklamalı olarak verilmektedir. Kenya’da 90 günden fazla kalmayı planlayan kişilerin, vize kalış sürelerini uzatmak için, vize uzatma gerekçelerini belgeleyerek, yerel Kenya makamlarına ibraz etmeleri zorunludur.

 Ayrıca, Kenya’ya ticari amaçlı seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, ülkede görülen bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmaları gerekmektedir. Ülkenin Nairobi dışındaki tüm bölgelerinde yaygın olarak görülen sıtma hastalığı için tedbir alınması son derece önemlidir.

Kenya Ticari Vize Nereden Alınır?

Kenya ticari vize başvuruları için yetkili tek makam Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kenya Ankara Büyükelçiliği’dir. Kenya ticari vize başvurunuzu Büyükelçiliğine şahsen giderek veya Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlığı firmaları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, Kenya e-vize uygulaması bulunmakla birlikte, e-vize sisteminde sık sık yaşanan sorunlar nedeniyle Kenya makamlarınca tüm vize başvurularının Büyükelçilik makamları vasıtasıyla manuel olarak yapılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Kenya Büyükelçiliği, Kenya ticari vize işlemlerinde, Kenya Dışişleri Bakanlığı’ndan sorgulama onayı almadan vize vermemektedir. Dışişleri Bakanlığı’nın onay süresi yaklaşık olarak 15 gündür ve bu nedenle ticari vize müracaatı yapacak olan kişilerin, planladıkları seyahat tarihinden en az 25 gün önce vize işlemlerini başlatmaları gerekmektedir.