Nijer Turistik Vize

Vize İşlem Merkezi olarak Nijer’e turistik sebeplerle seyahat etmek isteyen kişilerin Nijer turistik vize başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor, dinamik ve deneyimli müşteri temsilcilerimizle vize işlemlerinizi en hızlı ve en ekonomik şekilde sizin adınıza yürütüyor; süreci, başından sonuna kadar titizlikle takip ediyoruz.

Nijer Turistik Vize

Nijer’e turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen Bordo, Gri ve Yeşil Pasaport sahibi kişilerin turistik vize başvurusu yapması gerekmektedir. Siyah pasaport sahibi kişiler turistik gezilerinde vizeden muaftır.

Nijer turist vizesi başvuruları sadece Ankara Nijer Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Şahsen vize başvurusu yapma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Nijer turistik vize işlemlerinizi Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan vize merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür.

Nijer kapı vizesi veya Nijer e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Nijer’e yapacağınız gezi öncesinde vize işlemlerini tamamlamanız gerekir.

Nijer turist vizesi için gerekli olan belgeleri ofisimize kargo yoluyla ulaştırmanız halinde başvuru işlemlerini sür’atle başlatıyor, süreci yakından takip ediyor ve başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu sizin yerinize teslim alarak adresinize ulaştırıyoruz.

Nijer Turistik Vize için Gerekli Evraklar

  • Nüfus cüzdanı veya yeni tip kimlik kartı fotokopisi
  • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye’de oturum kartı fotokopisi
  • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli)
  • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
  • Nijer Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize talep dilekçesi (Türkçe veya Fransızca).

Nijer turist vizesinin tek girişli ve çok girişli seçenekleri mevcuttur. Vize başvuruları yaklaşık bir hafta içinde sonuçlanmaktadır. Herhangi bir gecikme durumu yaşamamanız adına, başvurunuzu seyahatinizden en az 2 (iki) hafta önce yapmanızı önermekteyiz.

Ülke sınırında herhangi bir problemle karşılaşmamanız için, pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmasına özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.  Zira, vize başvurunuz olumlu sonuçlansa bile pasaportunuzda önemli ölçüde yıpranma ve deformasyon varsa ülkeye giriş yapmanıza izin verilmeyebilir.

Nijer Turist Vizesi Nereden Alınır?

Nijer turist vizesi verme yetkisine sahip tek yetkili merci Nijer Ankara Büyükelçiliğidir. Ancak, Vize İşlem Merkezi olarak, büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi sonuçlandırıp pasaportunuzu kargo veya kurye aracılığıyla size teslim ediyoruz.

Nijer Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize İşlem Merkezi olarak Nijer Turistik Vize işlemlerinizi 7-12 gün içerisinde sonuçlandırıyoruz. Ancak Nijer Ankara Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu herhangi bir resmi tatil veya özel gün söz konusu olduğunda bu süreç uzayabilmektedir. Başvuru yapacak kişilerin vize danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almalarını öneririz.

Nijer’e turistik seyahat yapacak kişilerin ülkeye girişten en az on gün önce sarı humma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Nijer Turist Vizesi Ücreti

Nijer turistik vize ücreti, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, çok giriş) ve vize süresine (kısa süreli, uzun süreli) göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turist vizesi bir ay tek girişli; üç ay, çok girişli şeklinde düzenlenmektedir.

SüreGiriş SayısıNijer Vize Ücreti
30 günTek giriş160 €
90 günMulti giriş190 €