Nijer Büyükelçiliği

Nijer Büyükelçiliği, Nijer Cumhuriyetinin Türkiye’deki tek resmi temsilciliğidir. Büyükelçilik, Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa (GOP) semtinde hizmet vermektedir. Nijer’in temsili ve Türkiye’de yaşayan Nijer vatandaşlarının işlemlerini gerçekleştirme konusunda faaliyet göstermektedir.

Nijer Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Nijer vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, apostil, pasaport çıkarma ve pasaport yenileme gibi vatandaşlık işlemlerini yerine getirir. Nijer’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşların vize işlemleri de Nijer Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşmektedir.

Ankara Nijer Büyükelçiliği, Nijer ticari ve turistik vize başvurularını kabul etmeye ve başvuruları sonuçlandırmakla yetkili tek kurumdur. Türkiye genelinden tüm başvurular, şehir ayrımı olmaksızın, sadece Nijer Büyükelçiğine yapılabilmektedir.

Nijer vize başvurusu vekaleten yapılabilmektedir. Farklı şehirlerde yaşayan kişilerin vize müracaatı için Ankara Nijer Büyükelçiliğine gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru işlemleri yetkili seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Nijer vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla yapmanız durumunda, başvuru işlemini sizin adınıza gerçekleştirmekte, süreci takip etmekte, sonuçlanan pasaportları alıp adresinize teslim etmekteyiz.

Vize bavurunuzu Ankara’ya gelmeden, bulunduğunuz şehirden gerçekleştirmek için hemen bizi arayın: 0312 419 19 03

Nijer Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

AdresMahatma Gandi Cad. No:40 GOP, Çankaya – Ankara
Telefon0312 312 436 10 13
E-postaconsulaires@ambaniger-tr.org

Nijer Büyükelçiliği Nerede?

Nijer Büyükelçiği Ankara Gaziosmanpaşa semtindedir. Ulaşım, Kızılay’dan hareket eden otobüs ve dolmuşlar ile gerçekleştirilebilir.