Çin Çalışma Vizesi

Dünya’nın ekonomik devlerinden olarak bilinen Çin, her yıl çalışma vizesine sahip binlerce uluslararası vatandaşa ülkeye giriş izni vermektedir. Çin çalışma vizesi, Çin’e çalışmak, iş kurmak ya da ticari ortaklık kurmak amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Z visa olarak da adlandırılan çalışma vizesine sahip olan kişiler, Çin’de çalışma ve ikamet etme hakkına sahip olmaktadır.

Çin Konsolosluğu, Z vizesi için yapılan bireysel başvuruları kabul etmekle birlikte, başkonsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluk tarafından Çin vize başvurusu için talep edilen evrakların, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak tevdi edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında Çin vizesi alacak olan kişi başvuru yapmadan önce, çalışacağı firmanın kişi adına çalışma izni alması zorunludur. Bu işlem için transkript, CV, referans mektubu gibi ek evraklar gerekmekte, bu evrakların ayrıca başvuru kriterlerine uygun olması talep edilmektedir.

Çin çalışma vizesi, bireysel veya vekaleten başvuru yapılmasından itibaren 7 ila 14 gün sürebilmektedir. Herhangi bir eksik bilgi veya yalan beyan şüphesi halinde, konsolosluk yetkilisi ek evrak yahut bireysel mülakat talep etme hakkına sahiptir. Eksik veya uygunsuz durumların tespitinde Çin vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

Çin çalışma vizesine başvurmak, gerek talep edilen evrakların hazırlanması, gerek başvuru, gerekse sürecin takibi noktalarında oldukça özenli yaklaşılması gereken bir durumdur. Firmamız Vize İşlem Merkezi’nin tecrübeli danışmanları, uzun yıllardır vize başvurusu yapmak isteyen müşterilerine profesyonel teknik destek hizmeti sunmakta, başvuru yapılması ve sürecin takip edilmesi aşamalarında özenli ve incelikli çalışmalar yürüterek başvuruların olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Çin Çalışma Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

  1. Çin Z tipi vize almak için gerekli evraklardan ilki, dönüş tarihinden sonra en az 6 daha geçerliliği olan bir pasaporttur. Pasaportun konsolosluk tarafından kabul görmesi için 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir. (Eski pasaportlar ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.)
  2. Vize başvurusu için ayrıca Uzmanlık Belgesi, Yeşil Davetiye, şirket antetli kağıda yazılmış vize talep dilekçesi ve ülkede çalışılacak olan firmayı kanıtlayacak İşyeri Kanıt Belgesi gerekmektedir.
  3. Başvuru yapacak kişinin seyahati karşılayacak ekonomik durumu olduğunu kanıtlayacak (en az 5000 TL veya karşılığı olan döviz miktarında) banka hesap dökümü, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgesi de başvuru evrakları arasında yer almak zorundadır.
  4. Çin çalışma vizesi için konsolosluk tarafından talep edilen belgeler, pasaport türüne, kişisel bilgilere ve seyahat süresine göre değişebilmekte olup, güncel ve doğru evrak listesi için Vize İşlem Merkezi’nin tecrübeli danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.
  5. Adli sicil temiz kağıdı (E-devletten)
  6. Tam aile vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten)
  7. Yerleşim yeri belgesi (E-devletten)

Neden Profesyonel Vize Danışmanlığı Almalısınız?

Vize başvuru işlemlerinin oldukça meşakkatli ve zorlu bir süreç gerektirmesi nedeniyle, vize almak isteyen birçok kişi profesyonel vize danışmanlığı almaktadır. Firmamız Vize İşlem Merkezi (VİM) tüm vize işlemlerinde uzun yıllardır profesyonel hizmetler vermekte, uzman ve donanımlı danışmanları ile alanında en çok tercih edilen firma pozisyonunu korumaktadır.

Firmamızın tecrübeli ekibi, vize başvuru belgelerinin doldurulmasından, evrakların hazırlanması, başvuru belgelerinin sunumu ve sürecin takibine kadar tüm prosesi kontrol altında tutmakta ve talep edilmesi halinde ek evrak ve kişisel bilgilerin teminini de sağlamaktadır. Disiplinli çalışma anlayışı ile müşterilerine ekonomik ve profesyonel hizmet sunan firmamız, Çin çalışma vizesi başta olmak üzere, tüm vize başvurularını olumlu sonuçlandırmak için tüm optimum koşulları sağlamaktadır.

Siz de vize sürecinizin profesyonel bir ekip tarafından takip edilmesini ve başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, firmamıza 0312 419 09 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Hızlı ve nokta atışı vize çözümleri Vize İşlem Merkezi’nde!