Çin Aile Ziyareti Vizesi

Çin aile ziyareti vizesi, Çin’de ikamet eden aile, akraba ya da yakınları ziyaret etmek için alınması gereken vize türüdür. Yapılacak ziyaret 180 günden fazla sürecekse S1 vizesine, 180 günden daha az ise S2 vizesine başvuru yapılmalıdır. Çin Konsolosluğu, ziyaret vizesi için bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Başvurular, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla yapılabilir.

Çin ziyaretçi vizesi almak için, Çin Konsolosluğu tarafından belirlenmiş yasal prosedürlerin takip edilmesi, istenen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve ziyaret edilecek aile bireyi/akraba tarafından yazılmış bir davetiye mektubunun da başvuru belgeleri arasında sunulması gerekmektedir. Herhangi bir davetiye sunamayan kişilerin vize başvurusu reddedilir.

Çin vize başvurusu süreci, evrakların ibrazı, hukuki değerlendirme sürecinin işlemesi ve sunulan kişisel bilgilerin doğruluğuna göre değişiklik göstermektedir. Yalan beyan yahut eksik bilgi verildiğinin tespiti halinde, Çin Konsolosluğu ek süreye ihtiyaç duyar ve gerekli durumlarda ek evrak talep edebilir. Tüm koşullar göz önüne alınarak, başvuru süreci herhangi bir aksilik olmadığı takdirde 7-14 iş günü içerisinde tamamlanır.

Çin aile ziyareti vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanması, başvuru sürecinin titizlikle takip edilmesi ve gerekli evrakların eksiksiz, özenli bir biçimde hazırlanması ile mümkündür. Olası bir eksiklik yahut gözden kaçan bir nokta başvurunun reddine yol açabilir. Çin vize başvurusu işleminin zahmetli ve incelikli bir süreç gerektirmesi, bu süreci bireysel olarak takip etmeyi zorlaştırmaktadır. Vize alanındaki tecrübe ve bilgisiyle uzun yıllardır hizmet veren firmamız Vize İşlem Merkezi (VİM); gerek kişisel bilgilerin eksiksizliğinin kontrol edilmesi, gerek başvuru sürecinin takibi, gerekse otel, uçak rezervasyonu gibi gerekliliklerin yerine getirilmesi için Çin ziyaretçi vizesi başvurusunu sizin adınıza yürütmekten memnuniyet duyacaktır. Alanındaki profesyonelliği ve uzman kadrosu ile bilinen firmamız, en çok tercih edilen vize danışmanlık firması olarak vize işlemlerini özenle yürütmektedir.

Çin Aile Ziyareti Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çin vizesi almak için öncelikle pasaportunuzun seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca Çin vizesi basılacak 2 adet boş sayfası olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir.
  • Çin ziyaretçi vizesine başvurmak için gerekli koşullardan biri de ziyaret edeceğiniz aile yakını/akraba tarafından yazılmış bir davetiye mektubunun evraklarınız arasında yer almasıdır.
  • Yıpranmış ya da hasar görmüş pasaportlar ile evraklar, Çin Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir.
  • Çin ziyaretçi vizesi almak için, 2 adet fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, akrabalık bağını gösteren belgeler de başvuru evrakları arasında yer almalıdır.
  • Çin Konsolosluğu S1 ve S2 vizesi için gerekli belgeler hakkında değişiklik yapabilmektedir. İstenen belgelerin güncel listesine ulaşmak için Vize İşlem Merkezi’nin danışmanlarına mail veya telefon aracılığı ile ulaşılabilir.

Çin Aile Ziyareti Vizesi Ücreti

Çin aile ziyareti vizesi ücreti; başvurulacak vize türüne (S1, S2), pasaport rengine, seyahat süresine ve kişisel bilgilere göre değişiklik göstermektedir. Başvuru ücretleri hakkında güncel ve net bir bilgi almak için Vize İşlem Merkezi’nin donanımlı ve tecrübeli danışmanları ile iletişime geçilebilir. Danışmanlarımız daha önce vize süreci olumlu sonuçlandırılan müşterilerimizin ödediği ücretleri kıstas alarak yaklaşık bir fiyat çıkarabilmektedir.

Neden Profesyonel Vize Danışmanlığı Almalısınız?

Çin ziyaretçi vizesi başvuru işlemlerinizin firmamız Vize İşlem Merkezi tarafından yürütülmesi için müracaat ederek, başvuru evraklarınızın eksiksiz teminini, sürecin titizlikle takip edilmesini ve başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Çin vizesi hakkında aklınızdaki tüm sorular için bize 0312 419 09 22 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. Hem ekonomik, hem hızlı vize VİM’de!