Burkina Faso Turistik Vize

Burkina Faso vize başvuru işlemleri, ülkeye yapılacak olan seyahatin amacına ve kalınacak olan süreye göre farklı prosedürleri kapsar. Bu nedenle yapılacak olan seyahate uygun olan Burkina Faso vize çeşidine başvuru yapmak gerekir. Uzun yıllardır vize hizmeti veren firmamız, alanında deneyimli kadrosuyla gitmek istediğiniz ülkenin belirlediği kriterlerdeki vize prosedürlerini sizin yerinize takip ederek, hızlı, sorunsuz ve ekonomik olarak sonuçlandırmaktadır.

Burkina Faso Turistik Vizesi Nereden Alınır?

Burkina Faso’ya kısa süreli bir seyahat planlayan, Bordo (Umuma mahsus), Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Barkino Faso turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ancak Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi T. C. Vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayacak olan Burkina Faso seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Burikino Faso turistik vize için gerekli ön koşullardan biri de; pasaport süresinin vizenin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması şartıdır.

Burkina Faso turistik vize başvuruları, sadece Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Burkina Faso’nun İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunmakla birlikte fahri konsoloslukların vize işlemlerini yürütme konusunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Burkina Faso turistik vize başvurunuzu ülkenin Ankara Büyükelçisi’ne şahsen müracaat ederek yapabileceğiniz gibi Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Burkina Faso’ya seyahat edecek olan kişilerin vize işlemleri ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmamaları ve sorunsuz bir şekilde seyahat gerçekleştirmeleri için, seyahatlerinden bir hafta önce Burkina Faso turistik vize işlemelerinde yetkili olan firmamızla irtibata geçerek vizelerini kolaylıkla alabileceklerini de tekrar hatırlatmak isteriz.

Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burkina Faso, uygun gördüğü başvuru sahiplerinin turistik vize başvurularını kabul etmekle birlikte Burkina Faso turistik vizesi en fazla 1 aylık ve tek girişli olarak verilmektedir. Eğer seyahatiniz bir aydan daha uzun bir süreyi kapsıyorsa bu durumda Burkina Faso ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Burkina Faso turistik vize başvurusu için gerekli evrakların başında ülkede konaklama yapılacak olan otel rezervasyonunun ve uçak biletinin birer kopyasının ibraz edilmesi zorunludur. Dolayısıyla sorunsuz bir vize deneyimi için Burkina Faso turistik vize evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde temin edilerek yetkili makamlara ibraz edilmesi gerekir.

Burkina Faso kapı vizesi uygulaması bulunmakla birlikte bu uygulamanın geçerliliği yoktur. THY dahil birçok havayolu şirketi uçağa binişlerde Burkina Faso vizesini zorunlu tutmakta ve vizesi olmayan kişilerin yolculuklarını onaylamamaktadır.

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen ve 9 aydan büyük olan tüm yolcuların sarı humma aşısı yaptırmaları ve bu aşıya ait Uluslararası Aşı Kartı bulundurmaları zorunludur.

Burkina Faso Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso turistik vize işlemleri eğer başvuru evraklarında bir eksiklik yoksa yaklaşık olarak 4-5 gün gibi süre içinde sonuçlanmaktadır. Ülkenin ekspres (acil) vize uygulaması bulunamadığı için Burkina Faso seyahatinizden bir hafta önce tüm gerekli evrakları firmamıza iteleterek vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlığı merkezi olarak, profesyonel ekibimiz tüm vize işlemlerinizi Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan sizin yerinize takip edecek ve olumlu sonuçlanan vizenizi kurye veya kargo yoluyla adresinize kadar iletecektir.

Burkina Faso turistik vize başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve size özel çözüm önerileri hakkında bilgi almak için Vize İşlem Merkezini arayabilir ve Burkina Faso turistik vize başvuru işleminizi hemen şimdi başlatabilirsiniz.