Burkina Faso Ticari Vize

Burkina Faso ticari vize işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için profesyonel kadromuzla danışmanlık hizmeti sağlayan firmamız, Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlık firmasıdır.

Sitemizde yer alan Burkina Faso ticari vize başvuru evraklarını, Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, kargo aracılığıyla firmamıza gönderdiğiniz takdirde, Burkina Faso ticari vize başvuru sürecini başlatacak, takip edecek ve sonuçlandığında vizenizi yine kargo yoluyla adresinize teslim edilecektir.

Burkina Faso Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso’ya ticari faaliyetler yürütmek amacıyla gidecek olan umuma mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi meslek grubunda olurlarsa olsunlar Burkina Faso ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Sadece Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi T.C. vatandaşları Burkina Faso vizesi almak zorunda değildir.

Burkina Faso ticari vize başvuru süreci öncelikle vize için gerekli olan evrakların belirlenmesi ve temin edilmesiyle başlar. Ticari vize için gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması, vize başvuru sürecini doğrudan etkiler ve en kısa süre içinde olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Burkina Faso ticari vize başvurusu için uluslararası aşı kartının da bulunması zorunludur. Bu nedenle T.C. vatandaşlarının Sağlık Merkezlerinde, sarı humma, meningokok, çocuk felci, difteri ve tetanoz aşılarını yaptırmaları ve aşı kartını Barkino Faso vize makamlarına sunmaları gerekmektedir.

Burkina Faso Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Burkina Faso ticari vize başvuruları için yetkili tek makam olan Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülür. Burkina Faso’nun İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunmakla birlikte, Konsolosluğun vize düzenleme ve verme yetkisi yoktur.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği, resmî tatiller dışında hafta içi her gün saat 10.00 ile saat 12.00 arası vize başvuru müracaatlarını kabul etmektedir. Burkina Faso ticari vize başvurusu, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Büyükelçiliğe şahsen müracaat yapılabileceği gibi Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlığı firmaları aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Burkina Faso ticari vize başvuruları; 3 aylık çok girişli, 6 aylık çok girişli ve 1 yıllık çok girişli olarak çıkarılmaktadır. Eğer ülkeye ilk kez gidilecekse, 3 aylık ve 6 aylık çok girişli vize alınabilmekte, daha önce Barkino Faso’da bulunmuş kişilere ise 1 yıllık çok girişli vize verilmektedir.

Burkina Faso Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso ticari vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından vize başvuruları 4-5 gün içinde sonuçlanmaktadır. Burkina Faso ekspres vize uygulaması bulunmamakla birlikte satın alınmış bir uçak biletiniz varsa ve tüm vize evraklarınız hazırsa, Burkina Konsolosluk birimlerinin uygun görmesi halinde firmamız ticari vize işlemlerinizi 1-2 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

Burkina Faso Ticari Vize Başvuru Formu

Burkina Faso ticari vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde çözülmesini istiyorsanız; Burkina Faso vize başvuru formunda yer alan tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekir. İngilizce ve Fransızca olarak doldurulan vize başvuru formu, yaklaşık 20 sorudan oluşmakta ve tüm başvuru sahipleri tarafından doldurulması zorunludur.

Formun alt kısmında yer alan başvuru yeri ve tarihi mutlak suretle doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Burkina Faso vize başvuru formunun yanlış ve eksik doldurulması durumunda vize başvurunuz reddedilecek ve hem zaman hem de maddi kayıplarla sonuçlanabilecektir.

Burkina Faso ticari vize işlemlerinizde sorun yaşamamak, daha hızlı ve güvenli bir şekilde sonuçlandırmak için firmamızın irtibat telefonlarından arayarak deneyimli vize danışmanlarımızın desteğini alabilir ve tüm vize işlemleriniz hakkında ilgili aklınıza takılan soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.