Vietnam Hakkında

Kuzey Vietnam ve Güney Vietnam’ın 1976’da birleşmesi sonrası tek bir ülke hâline dönüşen Vietnam, Güneydoğu Asya’nın tarihi ve doğasıyla ünlü ülkelerinden birisidir. Kuzeyinde Çin, batısında Laos ve Kamboçya; güneyinde ve doğusunda ise Güney Çin’in yer aldığı; seyahat için ideal bir konuma sahip olan Vietnam’ın doğal güzellikleri görülmeye değerdir. Doğuda yer alan kıyı ovalarının yanı sıra Mekong ve Song-Koi deltaları, ziyaretçileri için adeta görsel şölen sunmaktadır. Geniş ormanlık alanlar, Vietnam’ın önemli bir bölümünü kaplar.

Neden Vietnam?

Vietnam’a gitmek için bir sürü nedeniniz var!

  • Yepyeni bir turizm lokasyonu. Dolayısıyla henüz, yakınındaki pek çok ülke gibi yoğun bir turist akınına uğramıyor. Sakin bölgelerini koruyabilen, çeşitliliği artıran bir ülke.
  • Vietnamlılar, turistlere karşı fazlasıyla centilmen ve nazik davranıyor. Haliyle, çok fazla turizm geliri olan ülkelerde gözlenen nezaketsizlik ve kaba tavırlar Vietnam’da hemen hemen hiç bulunmuyor.
  • Ekonomik açıdan geniş bir yelpazeye sahip. Sokakta 1 Dolar ile karnınızı doyurabileceğiniz gibi, konforlu ve lüks restoranları da tercih edebilirsiniz. Sırt çantanızla seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer alan Vietnam’da, sizin için mutlaka bir seçenek vardır!
  • Vietnam; olağanüstü mağaraları, göz alıcı deltaları ile tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de cezbedici bir ülke.
  • Dragon Fruit ve Rambutan gibi, damakta eşsiz bir tat bırakan tropikal meyvelerinin bolluğu da cabası…

Vietnam’da Gezilecek Yerler

Hoi An Ancient Town

Kasaba ruhunu seviyorsanız, Hoi An Ancient Town sizin mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Renkli, şirin ve minik bir kasaba olmasına rağmen mumlar ve gece lambaları ile oluşturulan gece ışıklandırması sayesinde bilhassa fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir lokasyon.

Halong Bay

Mavi tur sevenler için, denizden yükselen kayaların oluşturduğu büyüleyici bir körfezi tavsiye edebiliriz. Halong Bay’da sizi sadece mavi seyahat beklemiyor; gemi ile gidilebilen bu körfezde suyun üstüne kurulmuş evler sizi şaşırtacak. Halong Bay Köyü’nde gemiden inerek, kayıklar ile kayalar arasından geçebilmeniz de cabası!

Savaş Kalıntıları Müzesi

Tarihe damga vuran dönüm noktaları arasında yer alan Vietnam Savaşı’nı, bu savaştan kalan her türlü eşya ve anının sergilendiği Savaş Kalıntıları Müzesi’ni, o döneme daha yakından tanıklık etmek için ziyaret edebilirsiniz.

Trang An Grottoes

Unesco Kültür Mirası’na dâhil olan, gördüğünüz zaman uzun süre etkisinde kalacağınız Trang An Grottoes’te yapacağınız tekne yolculuğu ile mağaraların, yeşil ve uçsuz bucaksız görünen vadilerin arasından geçeceksiniz.

Thuan Ting Adası

Vietnam seyahati sırasında yerel pazarları ziyaret etmeyi hedefliyorsanız, listenize mutlaka Thuan Tinh Adası’nı eklemeniz gerekir! Üstelik bu adada yer alan nehirde tekne turu yapabilirsiniz. Yemek pişirebileceğiniz, yerel meyveleri tadabileceğiniz bir lokasyon arıyorsanız en ideal adres burası olacak!