Vietnam Ticari Vize

Vietnam’a ticari faaliyetler yürütmek amacıyla gidecek olan vatandaşlarımız, Vietnam Ticari Vize almalıdır. Toplantı, iş ziyareti, seminer ve söyleşi gibi amaçlarla Vietnam’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ticari kapsamlı vize alma zorunluluğu vardır.

Vietnam Ticari Vize, işveren veya SGK çalışanlarının yapacağı başvurular ile yürütülebilir. Vietnam Ticari Vizesi ile bu ülkede ticarî eylemler gerçekleştirebilir, Vietnam şirketleri ile ticari görüşmeler yürütebilir, Vietnam’daki fuarlara katılabilirsiniz. Vietnam Ticari Vizesi ile Vietnam’da bir işte çalışamaz ve bir işyeri açamazsınız.

Kısa süreli vizeler arasında yer alan Vietnam Ticari Vizesi, Vietnam Turistik Vize ile karşılaştırıldığında daha uzun süre kalma hakkı sunmaktadır. Vietnam Ticari Vizesi almanız hâlinde turistik vizenin sunduğu imkânların tamamından yararlanabilseniz de turistik vize almanız hâlinde maalesef ticari vizenin tüm haklarından faydalanamazsınız. Haklarınızı doğru bilmeli, yanlış bir faaliyette bulunduğunuz veya ziyaret kapsamınıza uygun olmayan bir vize almanız hâlinde bir daha Vietnam’a girememek gibi yaptırımlara varan yasal süreçlerle yüz yüze kalabilirsiniz.

Ticari Vize Sürecinizde Zaman ve Prestij Kaybı Yaşamayın!

Vize İşlem Merkezi olarak, bizimle iletişime geçmeniz hâlinde sizin doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci gerçekleştirmenizi; bu tarz yasal problemlerle karşı karşıya kalmayacağınız, Vietnam yetkilileri ile sorun yaşamayacağınız bir seyahat sağlayabiliriz.

B1 Belgesi Olmayan Ticari Vize Başvurusu Reddedilir mi?

Vietnam Ticari Vizesi için, B1 Belgesi adıyla bilinen ticari vize davetiyesi şarttır. Vietnam Dışişleri Bakanlığı’nca onaylanan bu belgede ad soyadı, doğum tarihi, vatandaşlık, ticari seyahat beyanı, seyahat süresi gibi prosedüre uygun bilgiler aranmaktadır.

Vietnam’da ticari amaçla ziyaretini gerçekleştireceğiniz firmalar, Vietnam B1 Belgesi için Vietnam Göçmenlik Ofisi’ne başvurmakta; ticari vize davetiyesi olan bu belgenin 3 ay geçerliliği olmaktadır.

Vietnam Ticari Vizesi için yapılan başvurularda, teslim edilen evrakların içinde B1 Belgesi yoksa; başvuru reddedilmektedir.

Vietnam Ticari Vizesi İçin Dilekçe Zorunlu mu?

Vietnam Turist Vizesi için aranmasa da Vietnam Ticari Vizesi için dilekçe özel istenen evraklardan birisidir. Her dilekçe ticari vize başvurusu için kabul edilmeyecek olup; Vietnam yetkililerinin aradığı kriterleri karşılayan dilekçeler onaylanacaktır.
Ticari vize için İngilizce yazacağınız dilekçede başvuru sahibi olarak adınız, mesleğiniz, ziyaret amacınız, sponsorunuz, Vietnam’da ziyaret edeceği firmanın ismi, ziyaret tarihi gibi bilgilerin yanı sıra vizenizin bitiş tarihi öncesinde geri döneceğinizin beyanı da yer almalıdır. Vietnam Ticari Vize dilekçesi, şirket yetkililerince yazılmalıdır. Dilekçede, şirket kaşesi ve şirket yetkilisinin ıslak imzası bulunmalı; dilekçe şirket antetli kağıdına yazılmalıdır.

Hatasız Dilekçe VİM İle Mümkün!

Eksik veya hatalı yapılan Vietnam Ticari Vize başvurularının reddedileceğini unutmayınız. Süreci, profesyonel bir şekilde, hataya mahal tanımayacak bir biçimde yürütebilecek Vize İşlem Merkezi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Ekspres Vize Çıkarılabilir mi?

Vietnam Devleti’nin, ticari vize süreçlerini kısaltmak amacıyla yürürlüğe koyduğu Vietnam Ekspres Vize seçeneği bulunmaktadır. Vietnam Ekspres Vize başvurusunda kullanılan evraklar ile, normal başvurular sırasında istenen evraklar arasında hiçbir fark yoktur. Sadece, ek ücret ödenmesi hâlinde Vietnam Ekspres Vize başvurusu yapılabilir. Ticari vize başvuru sürecinizi olabildiğince kısaltmak, belgelerinizin eksiksiz ve doğru teslimi ile doğru zamanda yapılacak başvurular ile mümkündür.
Vietnam Ticari Vize ücretleri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilir; sürecin sizin için en kolay şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Vietnam Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

  • B1 Belgesi
  • Vize Talep Dilekçesi
  • Vize Başvuru Formu
  • Pasaport
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Otel ve Uçak Rezervasyonu
  • Seyahat Sağlık Sigortası

Vietnam Ticari Vize başvurusunda gerekli olan evrakların detayı için bizimle iletişim kurabilirsiniz!