Vietnam C1 Belgesi

Vietnam’a turistik amaçla seyahat edecek olan kişilerin Vietnam Turist Vizesi alması gerekir. Vietnam Turist Vizesi başvurunuzda gerekli evraklar arasında olan Vietnam Vizesi C1 Belgesi; davetiye niteliği taşır.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi; Vietnam Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanır, onaylanır ve teslim edilir. C1 Belgesi bulunmayan Vietnam Turist Vizesi başvuruları ise reddedilir. Yani bu belgeyi almadığınız takdirde Vietnam’a turist olarak seyahat etme imkanınız yoktur.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi Nedir?

Vietnam Turist Vizesi için en önemli belgeler arasında yer alan C1 Belgesi, Vietnam’a seyahat edecek olan kişilerin merak ettiği evraklardan birisidir. Vietnam C1 Belgesi için bir turist vizesi onayına dair mektup veya daha kısa bir açıklamayla “Referans Mektubu” yakıştırması yapabiliriz. Dolayısıyla, vize başvurusu için olmazsa olmaz belgelerden birisi de C1 Belgesidir.

Vietnam C1 Belgesini Kendim Alabilir miyim?

Vietnam C1 Belgesi için bireysel olarak başvurabilirsiniz. Vietnam’daki bir acenteyle anlaşmalı, başvuru yapmak için bu acente ile irtibata geçmelisiniz. Vietnam’daki acente tarafından sizden, başvuru için talep edilecek evrakların ve ücretin takdimi sonrasında bireysel başvurunuz gerçekleştirilecektir. C1 Belgesi alındıktan sonra, Vietnam Turist Vizesi almak için ayrıca bir vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekir.

Evraklarınızı tam ve doğru olarak teslim etmenize rağmen, Vietnam’da anlaşmış olduğunuz acentenin gerekçe göstermeden sürecinizi sona erdirebileceğini ve sizin tekrar başka bir acente bulma, evrakları o acenteye iletme gibi süreçleri yaşayabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Vize İşlem Merkezi olarak, Vietnam Turist Vizesi başvurunuz sürecinde C1 Belgesi başvurunuzu da yürütmekteyiz. Böylece siz iki ayrı başvuru süreci yaşamayacak olup hem kısa hem de kolay şekilde vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi için Hangi Evraklar Gerekir?

Vietnam’a turistik vize almanız için gereken C1 Belgesi için sizden bazı evraklar istenecektir. Bu evraklar; pasaportunuzun fotoğraflı kısmının renkli taranmış hâli ve Vietnam seyahat tarihinizin yer aldığı belgeden ibarettir.

Vietnam C1 Belgesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam C1 Belgesi için, ekstrem bir durum olmaması durumunda bir veya iki hafta çıkış süreci gözlenebilir. Bireysel başvurularda daha da uzayan bu durum, acente aracılığıyla yapılan başvurularda minimuma indirilebilir.

Vietnam’dan Kapıda Vize Alabilir miyim?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Vietnam’da kapıda vize alabilir. Ancak, Vietnam yetkililerinin kapıda vize uygulaması için yürüttüğü karmaşık süreçler, vatandaşlarımızın güçlük çekmesine neden olmaktadır. Evraklarınızın eksiksiz, doğru olması; kapıda vize için istenen ekstra ücretin karşılanması gibi seyahatinizden alacağınız keyfi kaçırabilecek yoğun ve yorucu süreç içine girebilmektesiniz.

Dahası, Vietnam’da kapıda vize için tüm evraklarınız tam olsa da sınır makamlarının isteyebileceği ek evrakları o an temin edememeniz durumunda kapıdan geri çevrileceğinizi veya sınır makamlarının gerekçe göstermeden sizi sınır dışı etme yetkisi olduğunu da unutmamanız gerekir.

Her şeyin ötesinde, C1 Belgesi Vietnam’a giriş yaparken alabileceğiniz bir belge değildir. Vietnam seyahatiniz öncesi, Vietnam’daki göçmenlik bürosundan temin etmeniz gereken; Vietnam Turist Vizesi için aranan en önemli belgedir.