THY uçuşları ne zaman başlayacak? Hangi ülkelere uçuş yapılacak?

THY, seferlerin başlayacağı tarihi açıkladı

“THY uçuşları ne zaman başlayacak?”, “Hangi ülkelere uçuşlar yapılacak?” sorusu nihayet yanıtını buldu. Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tüm yolcu uçuşlarına ara veren THY; normalleşme adımları çerçevesinde iç hat uçuşlarına 4 Haziran 2020 Perşembe, dış hat uçuşlarına ise 10 Haziran 2020 Çarşamba günü başlayacağını duyurdu.

THY yönetimi, Koronavirüs pandemisi önlemleri doğrultusunda hem iç hat hem de dış hat uçuşlarını durdurulmuştu. Bu doğrultuda tüm tarifeli yolcu seferlerine ara veren THY, yaptığı yeni açıklama ile seferlere Haziran ayında başlayacağını duyurdu. Peki, THY uçuşları ne zaman başlayacak? Hangi ülke ve şehirlere uçuş yapılacak? Haftada kaç uçuş gerçekleşecek? THY’nin üç aylık normalleşme planı, uçak seferlerinin başlayacağı ülkeler ve seferlerin başlayacağı tarih hakkında tüm ayrıntılar…

THY uçuşlar ne zaman başlayacak

THY’den 19 Ülke, 22 Noktaya Uçuş Başlıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 10 Haziranda dış hat seferlerine başlayacak olan THY; haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsayan üç aylık uçuş planlaması yaptı. Bu kapsamda; haziran ayında 19 ülkeden 22 noktaya, temmuz ayında 74 ülkeden 103 noktaya ve ağustos ayında ise 99 ülkeden 166 noktaya uçuş gerçekleşecek.

Haziranda 19 Ülke, 22 Nokta, Haftalık 75 Frekans

THY, 10 Hazirandan itibaren 19 ülkeden 22 noktada haftalık 75 sefer gerçekleştirecek. Almanya, haftalık 16 frekans ile en fazla; Çin ise haftalık bir frekansla en az sefer gerçekleştirilecek ülke olacak.

THY Haziran Ayı Dış Hat Planlaması

ÜlkeŞehirFrekans
KanadaToronto3
KazakistanAlmatı3
AfganistanKabil3
JaponyaTokyo2
ÇinŞanghay1
Güney KoreSeul3
SingapurSingapur3
DanimarkaKopenhag4
İsveçStockholm4
NorveçOslo4
AlmanyaFrankfurt
Berlin
Düsseldorf
Münih
4
4
4
4
AvusturyaViyana4
HollandaAmsterdam4
BelçikaBrüksel4
Beyaz RusyaMinsk4
GürcistanTiflis4
LübnanBeyrut3
KuveytKuveyt3
İsrailTel-Aviv3

THY, temmuz ve ağustos aylarında ise uçuşlarını arttıracak. Temmuz ayında 74 ülkeden 103 noktaya haftalık 572 frekans, ağustos ayında ise 98 ülkeden 160 noktaya haftalık 937 frekans uçuş gerçekleştirilecek.

Coronavirüs Kapsamında Yeni Tedbir: THY, Kabine Bagaj Kabul Edilmeyecek

THY, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, yolcuların yanlarında getirdikleri kabin bagajlarının, kabin içerisinde taşınmayacağını, bagajların tümünün uçak altına kabul edileceğini duyurdu. Salgın öncesinde 8 kilograma kadar olan tek parçalık bagajlar kabin içinde taşınabilmekte idi. Sekiz kilogramlık kabin bagaj hakkı, uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınmaya devam edecek.