Almanya Yatırımcı Vizesi

Ankara Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına Avrupa ülkelerinde iş kurma, yatırım yapma, iş alanı geliştirmek suretiyle yatırım vizesi sayesinde oturum izni almalarını sağlar. Almanya için de geçerli olan bu antlaşma, Almanya Yatırımcı Vizesi başvurularının temel kaynağını oluşturur. 1963 yılından bu yana Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında ticari alanı genişletecek şekilde sermaye ve hizmetlerin serbest dolaşımının tanınmasını içeren hükümler barındırmaktadır.

Almanya’ya Yatırım Yapmak

Avrupa’nın en güçlü ve en sağlam ekonomisine sahip ülkelerinden birisi olan Almanya, dünyadaki ekonomik trendlere yön veren; global krizlerden fırsatlar doğuran bir ülkedir. AB’nin etkin bir üyesi olan Almanya’nın ekonomisi gün be gün büyürken, yeni yatırım alanları yaratılmaktadır. Yabancı yatırımcılara dönük cazibe merkezi olma özelliği hiç eksilmeyen Almanya’ya yatırım yapma nedenleri arasında yabancı girişimcilerin dünyaya açılmayı daha hızlı biçimde gerçekleştirmesine imkân tanıdığını gösterebiliriz.

Almanya’da İstihdam Zorunluluğu Var mı?

Almanya Yatırımcı Vizesi için aranan şartlar arasında olan 250 bin Euro’luk yatırım ve en az beş kişilik istihdam zorunluluğu, 2012 yılında kaldırıldı. Almanya Yatırımcı Vizesi aracılığıyla oturum vizesi almanız için bir engeliniz olmadığını düşünüyorsanız siz de Vize İşlem Merkezi’ne 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan ulaşarak bu alanda yetkin danışmanlarımız ile vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Almanya’da Şirket Kurmak

Almanya’da oturum izni almaya dönük, şirket kurmak için Avrupa Birliği standartlarını karşılayabilmeniz gerekiyor. Yatırım yapılacak maddi miktar, kişinin bu ülkede kuracağı şirketin hacmi ve yapacağı iş doğrultusunda şekillenmektedir.

Avrupa’da Vizesiz Serbest Dolaşım Hakkı

Almanya’da şirket kurmak, size hem oturum izni imkanı hem de Avrupa sınırları dahilinde vizesiz serbest dolaşım hakkı sunar. Almanya’da ticari girişim aracılığıyla elde edeceğiniz oturum izninden, aile bireylerinizin de faydalanması mümkündür.

0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak, Almanya Yatırımcı Vizesi hakkında güncel ücret tutarları da dahil olmak üzere merak ettiğiniz bütün bilgileri alabilir; vize başvuru işlemlerinizi kısa sürede başlatabilirsiniz!

Almanya Yatırımcı Vizesi ile Bir İş Yerinde Çalışabilir miyim?

Almanya Yatırımcı Vizesi, sizin için bir çalışma izni kapsamında değildir. Başka bir iş yerinde çalışmak için başvurmanız gereken vize türü Almanya Çalışma Vizesi olup; istenilen evraklar ve başvuru koşulları Almanya Yatırımcı Vizesi ile farklıdır.

Vize İşlem Merkezi, sizi evrak takibi ve başvuru sürecinin izlenmesi gibi iş yüklerinden kurtarmayı hedefleyen, başta Almanya Aile Yatırımcı Vizesi olmak üzere Almanya Vize İşlemleri için tam yetkili bir acente olarak hizmetinizdedir. Siz de şimdi bize ulaşıp süreci başlatabilirsiniz!