Almanya Erasmus Vizesi

Almanya, Erasmus programı için çok sık tercih edilen ülkeler arasındadır. Yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin, Almanya Erasmus Vizesi başvuruları, Vize İşlem Merkezi güvencesiyle eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Erasmus Nedir?

Bir Avrupa Birliği programı olan Erasmus; üniversitelerin birbirleriyle işbirliğinde bulunmalarını teşvik etmeyi hedefler. Yükseköğretim kurumlarının ortak projeleri hayata geçirmelerine olanak sunan Erasmus programı; üniversiteler arasında kısa süreliğine öğrenci ve personel değişimine dönük karşılıksız malî destek sağlar.

Erasmus Ülkeleri Hangileridir?

Erasmus programı kapsamında başvuru yapılabilecek ülkeler Avusturya, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Makedonya, Macaristan, Polonya, Romanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Slovenya, Slovakya, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Lihtenştayn ve Kıbrıs’tır.

Almanya Erasmus Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi’nin kriterleri çerçevesinde belirlenen öğrenciler Almanya başta olmak üzere Erasmus Programı başvurusu yapabilir. Öğrencilerin toplam not ortalamasının önemli bir kriter olduğu bu başvuru süreci, öğrencilerin Erasmus kapsamında bulunduğu yükseköğrenim kurumuna yaptığı başvuru ile başlatılır.

Öğrencinin hem okuduğu hem de gideceği üniversite, Erasmus kapsamında yer almalıdır. Unutulmamalıdır ki, üniversitelerin Erasmus başvuru, seçim ve sınav tarihleri kendi takvimleri çerçevesinde netleşmektedir.

Almanya’ya Erasmus Programı aracılığı ile öğrenim başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almanya Erasmus Vizesi başvurusu da yapmalıdır. Bu başvuruyu gerçekleştirebilmek için Almanya Konsolosluğu’na, Almanya Erasmus Vize evrakları sunulmalıdır.
Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar; bu evrakların güncel ve orijinal olması gereken evrakların da orijinal olmasıdır. Türkçe belgelere Almancaya tercüme edilmiş hâlleri ile başvuru evrakları arasında yer verilmelidir.

Güncel Almanya Erasmus Vize Evrakları listesi ve Almanya Erasmus Vizesi başvuru koşulları için Vize İşlem Merkezi’ne 0312 419 09 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz!

Almanya Erasmus Vize Başvuru Evrakları

Almanya Erasmus Vize Başvuru Evrakları listesi için bize ulaşabilirsiniz! Ancak bilmeniz gereken en önemli noktaları da sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • Almanya’daki üniversiteden gelecek olan ve eğitim süresi ve hangi şehirde olduğunun net ifade edildiği dilekçe yazısının hem aslı hem de fotokopisi muhakkak başvuru evrakları arasında yer almalıdır.
  • Ebeveynlerin vereceği taahhütnamenin Federal Eğitim Teşvik Kanunu’na uygun şekilde düzenlendiğine ve ödeme garantisi sunduğuna dikkat edilmelidir.
  • Ebeveynlerce verilen taahhütnamenin karşılanabileceğine dönük olarak maaş ve mal varlıklarının bulunduğu hesap cüzdanları ile ödeme gücünü gösterir nitelikteki evrakların hem asılları hem de ikişer fotokopileri başvuru evrakları arasında bulunmalıdır.

Almanya Erasmus Vize Başvurusu Zor mu?

Her vize başvurusunun kendi içinde zorlukları bulunmaktadır. Bunların arasında eksik evrak veya yetkili birimlerce talep edilecek ek evrakların takibinin yapılması ve bu takip sırasında gündelik hayatın aksaması akla gelen ilk zorluklar arasındadır.
Biz, Vize İşlem Merkezi olarak her alanda işinin ehli danışmanların takibi gerçekleştiği müddetçe zorlukların yaşanmayacağına inanıyoruz. Bu yüzden Almanya Erasmus Vize Başvurusu başta olmak üzere bütün vize başvuru işlemlerinizi şartları karşılamanız halinde evinizden, işinizden, okulunuzdan geri kalmadan gerçekleştirmeniz mümkün!
Siz de 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak eğitim hayatınızın Almanya’daki bölümüne dönük ilk adımı atabilirsiniz!