Almanya Ticari Vize

Almanya’ya ticari amaçla seyahat edecek ve dolayısıyla Almanya Ticari Vize alması gerekecek olan şirket yöneticileri, SGK’ya tabi çalışanlar veya emekliler için Vize İşlem Merkezi tam yetkili bir acentedir.

Bu üç ayrı gruptan talep edilen evrakların dağılımları arasında farklılık görünmektedir. Almanya Ticari Vize başvuru evrakları hakkında en doğru bilgileri almak için 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir, Almanya Ticari Vize işlemlerinizi hızlıca başlatabilirsiniz!

Vize Talebiniz “Ticari” Kapsamlı Olmalı

Almanya Ticari Vize başvurunuzun başarıya ulaşması için gereken en önemli şart, seyahatinizin Almanya Konsolosluğu için “ticari vize” kapsamında sayılmasıdır. Bu kapsamda yer alan ziyaretlerin başlıcaları; vize başvurusu sahibinin yaptığı meslek ile ilgili bir fuara katılması veya davetiye ile Almanya’daki bir firmayla ticari amaçla görüşme yapacak olmasıdır. Unutulmamalıdır ki, kişinin çalışma alanı dışında, farklı bir alanda düzenlenen fuar için yapacağı vize başvurusu büyük oranda red ile sonuçlanacaktır.

Almanya Ticari Vize Başvuru Evrakları

Bütün vize başvurularında olduğu gibi Almanya Ticari Vize başvurusu için de tüm evraklarınızın eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Ticari Vize başvurunuzun başarılı olması için sizi veya firmanızı davet eden Alman firmasının davetiyesinin muhakkak antetli kâğıt üzerine yazılması, imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekmekte. Bu davetiye e-posta aracılığıyla da iletilebileceği gibi, fotokopi belgeler de konsolosluk tarafından kabul edilebilmektedir.

En doğru, güncel ve eksiksiz evrak listeleri için Vize İşlem Merkezi’ne başvurabilirsiniz!

Almanya Ticari Vize İçin Parmak İzi Şartı

Almanya bir Schengen Bölgesi ülkesi olduğu için 2014’ten bu yana yürürlükte olan prosedürler çerçevesinde eğer ilk kez Schengen vizesine başvuracaksanız parmak izinizin alınması gerekir. Vereceğiniz parmak izi 5 yıl boyunca geçerli olacaktır.

Eğer daha önce parmak izi verdiyseniz, Almanya Ticari Vize başvurunuzu bulunduğunuz şehirden Vize İşlem Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Böylece size sadece günü geldiğinde Almanya’ya yola çıkmak kalır!

Almanya Ticari Vize Ücreti

Almanya Ticari Vize ücretleri için 0312 419 09 22 numaralı telefondan profesyonel danışman kadromuza ulaşarak bilgi alabilirsiniz!

Almanya Resmî Tatil Günleri

Almanya Ticari Vize başvurunuz sırasında göz önünde bulundurmanız gereken bazı resmî tatil günleri var. Konsoloslukların kapalı olacağı bu günleri hesap ederek seyahatinizi planlamanız tavsiye edilmektedir:

1 OcakYeni Yıl
28 MartPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayısYükseliş Günü
16 MayısWhit Monday
3 EkimUlusal Birlik Günü
25 AralıkNoel
26 AralıkBoxing Day