Almanya Transit Vize

Bir işveren namına tır veya ticari araç şoförlüğü yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya gerçekleştireceği nakliye, taşımacılık, lojistik işlemleri için kısa süreli Almanya seyahatleri kapsamında vize şartı aranmamaktadır. Fakat Almanya’ya giderken geçilecek olan Schengen Bölgesi ülkeleri için Schengen Vizesi alınması gerekir.

Schengen Vizesi kıstaslarında ise tüm Schengen ülkelerine giriş yapılmasına elverişli olan bu vizeyi, ilk giriş yapılacak ülkeden alma şartı vardır. Almanya’ya nakliye yapılacak bir yük için Macaristan veya Slovenya dış temsilciliklerinden alınacak bir Schengen vizesi işe yarayacaktır. Fakat Almanya ile Macaristan ve Slovenya arasındaki anlaşmalar çerçevesinde gereken transit vize Almanya’dan da alınabilmektedir!

Siz de 0312 419 09 22 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve Almanya Transit Vize işlemleriniz için profesyonel bir destek alarak başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Transit Vize Nedir?

Yurtdışı seyahatlerinde üçüncü bir ülkeye uğranması durumunda alınması gereken, kısa süreli vize türüdür. Yolculukta başka ülkeden aktarma yapılması hâlinde muhakkak Transit Vize alınması gerekir. Aktarma yapılacak ve yola çıkılmış ülkelerin ikisinin de resmî pasaportuna sahip vatandaşların ise pek tabi ki Almanya Transit Vize ihtiyacı bulunmamaktadır.

Almanya Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya Transit Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, planladıkları seyahatlerden en az 30 gün önce vize başvurusunu gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

Kimler Almanya Transit Vizeden Muaftır?

Resmî ve diplomatik pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen Vizesi olan veya Schengen ülkelerinden birisinde oturma izni olanların; Andorra, Japonya, Kanada, San Marino, Monaco ve ABD oturma izni olanların; AB vatandaşı olarak serbest dolaşım hakkı olan akrabası bulunan kişilerin Almanya Transit Vize almasına gerek yoktur.

Almanya Transit Vize Ücretli mi?

Almanya Transit Vize uygulamasının, diğer vize başvurularından hiçbir farkı yoktur. Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği ücret tarifeleri kapsamında başvuru ücreti bulunmaktadır. Güncel Almanya Transit Vize ücreti ve bu vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize İşlem Merkezi’ne şimdi ulaşabilir ve vize sürecinizi başlatabilirsiniz!

Almanya Transit Vize Başvurusu

Almanya Transit Vize işlemleriniz için seyahat güzergâhınız ve seyahatinize dair tüm detayların saptanmış olması, seyahat tarihinizden de en az 30 gün evvel başvuru işleminizin başlatılması gerekmektedir.

Yabancı Uyruklu Şoförler Almanya Transit Vize Alabilir mi?

Türkiye’de bir işveren namına çalışan yabancı uyruklu şoförlerin Schengen Vizesi alması gerekir. Asıl gidilecek ülkenin Almanya olması hâlinde Almanya’nın ilgili vize birimlerinden alınabilecek vize için bir yıllık talepte bulunulacaksa en fazla üç ay kalınabileceğine dair açıklamanızın ve son vizeniz esnasında gerçekleştirdiğiniz nakliye işlemlerinin beyanını evraklarınız arasına eklemelisiniz.