Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’den, sık sık Almanya Aile Birleşimi Vizesi talepleri gelmektedir. Evrakların eksiksiz ve doğru olması halinde Almanya Aile Birleşimi Vizesi onayı çıkacaktır ancak istenilen belgelerin hem sayıca çok hem de geniş kapsamlı oluşunun pek çok yurttaşımız için zor bir durum olduğu, karşılaştığımız gerçekler arasındadır.

Vize İşlem Merkezi, sizi evrak takibi ve başvuru sürecinin izlenmesi gibi iş yüklerinden kurtarmayı hedefleyen, başta Almanya Aile Birleşimi Vizesi olmak üzere Almanya Vize İşlemleri için tam yetkili bir acente olarak hizmetinizdedir. Siz de şimdi 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşıp süreci başlatmak için ilk adımı atabilirsiniz!

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

  • Almanya Aile Birleşimi, Uzun Süreli (D Tipi) vize kategorisinde yer alır. Almanya Federal Cumhuriyeti’nde oturma hakkı sunar.
  • Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Almanya’da yaşayan eşleri veya çocuklarının yanına yerleşmelerini veya Türkiye’de yaşayan reşit olmamış çocuklarını Almanya’ya yanlarına almalarına imkân tanıyan bir vizedir.
  • Almanya’ya eş veya reşit olmayan çocukların yanına gitme amaçları doğrultusunda Almanya Aile Birleşimi Vizesi evrakları ile prosedürleri arasında farklılıklar gözlenecektir. Doğru evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Almanya Aile Birleşimi Vizesi kapsamında beyan edilecek evrakların güncel ve ıslak imzalı oluşu en önemli detaylar arasında yer alır.
  • Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvurusunun Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından yetkilendirilmiş konsolosluklar ve büyükelçiliklere yapılması gerekir. İstanbul ve İzmir’de yer alan başkonsolosluk ile Ankara’da yer alan büyükelçilik bu konuda yetkindir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusunda Pasaport İadesi Yapılır mı?

Başvurunuz esnasında yetkililere teslim edilen pasaportunuz, Alman Konsolosluğu’nun başvurunuza dönük kararının çıkmasının akabinde tarafınıza iade edilir. Vize başvurunuz dış temsilciliklerde gerçekleştirilmişse, pasaportunuzu yalnız ve yalnız o temsilcilikten alabilirsiniz. Sizin teslim alamayacağınız hallerde bir yakınınızı vekaletname aracılığıyla yetkilendirerek pasaport tesliminde sizi temsil etmesini sağlayabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Reddedilirse Ne Olur?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi reddedilirse, size cevap yazısı olarak ret sebeplerinin yer aldığı bir belge iletilecektir. Vize başvurunuz eksiksiz, seyahat amacınızın net olduğu, denetlenebilir belgeler sunulduğu takdirde her zaman yenilenebilir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Müracaatta bulunan kişinin durumuna göre değişmekle birlikte; genelde konsoloslukların inisiyatifinde olan, resmi tatil günlerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti, yapılan Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvurularını üç aylık bilgi vermeme hakkını saklı tutmakla birlikte, bazen bu üç aydan uzun bazen kısa sürede neticelendirmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Nakit ve Euro olarak ödenmesi gereken Almanya Aile Birleşimi Vizesi ücretleri her yıl değişiklik göstermektedir. Güncel evrak listesi ve vize ücret bilgisi için bize ulaşabilirsiniz!