Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vize, bu ülkeye turistik amaçla seyahat etmek isteyenlerin alması gereken vizedir. Vize İşlem Merkezi, Almanya turist vizesi konusunda tam yetkili bir acentedir. Bilhassa Schengen vizesi konusunda sıkı prosedürler ve gerekli evraklardaki ufak detaylar, vize başvurusunu bireysel olarak gerçekleştirmeye çalışan vatandaşlarımız için problem teşkil edebilmektedir.

Zira şirket ortaklarının, SGK’ya bağlı çalışanların, avukatların, emeklilerin, memur ve öğrencilerin her birinden istenilen evrakların kapsamı farklıdır. Bu evraklarda yapılacak ufacık bir hata bile tüm süreci aksatabilmekte, bazı durumlarda ise maalesef olumsuz cevapla sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Schengen Vizesi

Almanya, Schengen bölgesi ülkelerinden birisi olduğu için vize başvurularında Schengen Vizesi standartlarını aramaktadır. Schengen Vizesi almanın sizin için en büyük avantajı ise, vize aldığınız ülkeden başlamak ve toplamda 90 günü aşmamak kaydıyla tüm Schengen ülkelerine 9 giriş yapabilecek olmanızdır.

Schengen Ülkeleri

Schengen Bölgesi adıyla anılan Schengen ülkeleri ise Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Liechtenstein, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan ile AB’ye üye olmamakla birlikte özel bir anlaşma ile bu bölgeye dâhil olan İsviçre, İzlanda ve Norveç’tir.

Yani, Almanya Turistik Vize aldığınız takdirde 90 gün boyunca bu ülkeleri kapsayacak bir seyahate çıkabilirsiniz! Detaylı bilgi almak için Vize İşlem Merkezi’ne 0312 419 09 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz!

Almanya Turistik Vize Ücreti

Almanya Turistik Vize ücreti, her yıl düzenli olarak değişmektedir. Güncel Almanya vize ücretleri için 0312 419 09 22 numaralı telefondan profesyonel danışman kadromuza ulaşarak bilgi alabilirsiniz!

Almanya Turistik Vize Standart Evraklar

Almanya Turistik Vize için istenen standart evraklar, Vize Bilgi Sistemi olarak özetlenebilecek Schengen VIS isimli güvenlik ağına kaydedilmek üzere talep edilmektedir. Bir kısım evraklar ise maddi yeterliliğiniz ve seyahat sebebinizi kapsayacak bilgi edinme amacıyla sizden istenmektedir.

Almanya Turistik Vize Başvuru Evrakları

Meslek grupları arasında değişen başvuru evrakları arasında sabit olan üç temel evrak vardır. İlki, dönüş tarihiniz itibarıyla en az altı ay geçerliliğe sahip bir pasaporttur. Son altı ay içinde çektirilmiş olmak şartıyla, iki adet biyometrik fotoğraf ve Almanya Büyükelçiliği’ne hitaben yazılan vize başvuru dilekçesi pek çok meslek grubunda aranan olmazsa olmaz evraklar arasındadır. Ancak güncel evrak listeleri için 0312 419 09 22 numaralı telefondan Vize İşlem Merkezi’ne ulaşarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Almanya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar

Almanya turistik vize, Almanya vize türleri arasında en geç sonuçlananıdır. Vize sonuçlanma süresi ortalama 20 günüdür.

Almanya turistik vize başvurusu gerçekleştirecek kişilerin, seyahatlerinden en az 35 gün önce vize müracaatlarını yapmaları, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları açısından önemlidir.

Almanya Turistik Vizenin Red Nedenleri

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başlıcaları arasında; vize başvuru formunun eksik veya hatalı doldurulması, seyahat amacının doğru ve açıkça belirtilmemesi, yolculuk masraflarının karşılanacağına dair yeterli güvence verilmemesi, vize geçerlilik süresi bitiminde Türkiye’ye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulmaması ve otel rezervasyonlarının yaptırılmaması sayılabilir. Başvurularınızı yaparken bu konuları titizlikle kontrol etmeniz göz önünde bulundurmanız büyük önem taşımakta.

Ücretsiz Bilgi Al

Vize İşlem Merkezi’ni 0312 419 09 22 numaralı telefonunu arayarak Almanya Schengen turistik vize başvuru evraklarını  isteyebilirsiniz. En güncel evrak listesi, ücretsiz olarak tarafınıza gönderilecektir.

Almanya Resmî Tatil Günleri

Seyahatinizi ve dolayısıyla Almanya Turistik Vize başvuru sürecinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında büyükelçilik ve konsoloslukların kapalı olduğu dönemler büyük önem taşır.