Hollanda Remigrant Vizesi

Hollanda Remigrant / Erken Emeklilik Vizesi

Hollanda vizesi konusunda, yılların verdiği bilgi ve birikim ile birlikte, alanında uzman vize danışmanlarımızla, sizlere ekonomik ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Tecrübeli ekibimizle, Hollanda remigrant vizesi (erken emeklilik vizesi) konusunda yapılması gereken vize işlemlerinizi başlatıyor, takibini yapıyor ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırmayı garanti ediyoruz. Vize İşlem Merkezi olarak, profesyonel kadromuzla vize alım sürecinizi hatasız bir şekilde yönetiyoruz.

Hollanda erken emeklilik/ remigrant vizesi ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına, aşağıda yer alan vize başvuru şartlarını dikkatlice incelemenizi ve firmamızdan danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Hollanda Erken Emeklilik/ Geri Dönüş Vizesi (Remigrant Vizesi) Nedir?

Hollanda’da yasalara uygun şekilde belli bir süre çalışıp daha sonrasında Türkiye’ye dönmüş kişilerin tekrar Hollanda’ya gitmek için başvurması gereken vize tipi Hollanda erken emeklilik/ geri dönüş (remigrant) vizesidir. Erken emekli olan kişilerin oturma izni bitmiş olur ancak kişiler tekrar Hollanda’ya gitmek isterlerse bu vize tipiyle beş senelik vize alabilmektedir.

Hollanda remigrant vizesi süresi dolan oturma izinlerini ilgilendiren bir vize türüdür. Vize ile ilgili herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Yani süresi bitmiş oturum izninizin üzerinden seneler geçmiş olsa da bu vize tipiyle tekrar oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hollanda Erken Emeklilik/ Geri Dönüş (Remigrant) Vizesi Nereden Alınır?

Başvurular Türkiye’deki Hollanda dış temsilcilikleri üzerinden yapılır, onay verme yetkisi ise sadece büyükelçilik ve başkonsolosluktadır. Hollanda erken emeklilik / remigrant vizesine müracaat etmek isteyen kişilerin şahsen gelerek başvuru yapmasına gerek yoktur. Hollanda Büyükelçiliği ve başkonsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla Hollanda Remigrant vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli olan evrakları bu yazımızda bulabilirsiniz. Herhangi bir evrak eksikliğinde vize reddiyle karşılaşabilirsiniz bu yüzden bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Hollanda Erken Emeklilik / Geri Dönüş (Remigrant) Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için Kızılay’daki ofisimizi ziyaret edebilir veya 0312 419 19 03 numaralı hattan tecrübeli vize danışmanlarımızla konuşabilirsiniz.

Hollanda Erken Emeklilik / Geri Dönüş (Remigrant) Vizesi için Gerekli Evraklar?

  • Pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Erken emeklilik belgesi
  • Pasaport fotokopileri
  • Seyahat acentesi yetkilendirme yazısı
  • Vize ücreti

Başvuru sahibinin pasaportu en fazla 10 yıllık olmalıdır. Pasaporta vize basılabilmesi için 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik tarihi dönüş tarihinden sonraki 3 ayı da kapsıyor olmalıdır.

Vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form İngilizce, Türkçe veya Felemenkçe olarak doldurulabilir. Beyan edilen bilgilerin doğruluğu kesin olmalıdır aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır. Vize başvuru, formu başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalıdır.

Hollanda Erken Emeklilik/ Geri Dönüş (Remigrant) vizesi için 1 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı ve başvuru sahibinin yüzü net olarak görünmelidir. Kullanılacak fotoğraf 35×45 mm ebatlarında olmalıdır.

Vize başvurusu için gerekli olan belgelerden en önemlisi ise emeklilik belgesidir. Sosyal sigorta bankasından (SVB) ödenek aldığınıza dair bir evrak olan emeklilik belgesi mutlaka başvuru sırasında yanınızda olmalıdır.

Varsa;

  • Daha önceki pasaportunuzun işlenmiş sayfalarının tamamının fotokopisi
  • Daha önceki Schengen vizeniz
  • İngiltere, Kanada ve Amerika vizelerinizin fotokopileri gerekli olan evraklar arasındadır.

Vize başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış ve başvuru sahibinin ilgili seyahat acentesini yetkilendirdiği yazı Hollanda Erken Emeklilik ve Geri Dönüş (Remigrant) vizesi için gerekli olan belgelerdendir.

Son olarak daha önceden belirlenmiş vize ücretinin ödenmesiyle birlikte vize başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Vize İşlem Merkezi (VİM) olarak Hollanda Erken Emeklilik/ Geri Dönüş (Remigrant) vizesi konusunda merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor ve isteğiniz dahilinde vize işlemlerinizi büyük bir özveriyle takip ediyoruz. Hollanda remigrant vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için firmamıza 0312 419 19 03 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Vize danışmanlarımız sizi konu ile ilgili ücretsiz olarak aydınlatacaktır.