Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda aile ziyareti vizesi almak istediğinizde, Vize İşlem Merkezi (VİM) olarak uzman vize danışmanlarımızla sizlere profesyonel bir hizmet veririz. Hollanda’daki aile ve akrabalarınızı görmek için alacağınız Hollanda Aile Ziyareti Vizesi‘ni güler yüzlü kadromuzla sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Sizin için vize sürecinizi profesyonelce ve titizlikle yürütüyoruz.

Aile, akraba veya arkadaşınızı görmek için alacağınız Hollanda Aile Ziyareti Vizesi’nin başvuru sürecinde aksilik yaşamamanız veya vizenizin reddedilmesi ihtimaline karşı bu yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz. Hollanda Aile Ziyareti Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi 0312 419 19 03 numaralı hattımızdan uzman vize danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu

Hollanda’ya aile, akraba veya arkadaş ziyareti için gitmek istediğinizde Hollanda Aile Ziyareti Vizesi için muhakkak Hollanda’daki yakınlarınızdan davetiye mektubu almalısınız. Zira davetiye mektubu olmaksızın Hollanda Aile Ziyareti Vizesi başvurusu gerçekleştirilemez. Sizi davet edecek yakınınızın yazacağı mektupta sizin Hollanda’da ne kadar süre kalacağınızı ve ziyaret süresince nerede kalacağınızı belirtmesi gerekmektedir. Davetiye gönderilmeden önce Hollanda’daki yakınınızın bağlı bulunduğu belediyeden davetiyeyi onaylatması gerekmektedir. Hazırlanan davetiye ise e-posta yoluyla gönderilebilir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Nereden Alınır?

Hollanda aile ziyareti için Hollanda Konsolosluğu’na direkt olarak başvuruda bulunamazsınız. Ancak, Hollanda Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu seyahat acenteleri aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Firmamız Vize İşlem Merkezi (VİM), Hollanda Aile Ziyareti Vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir seyahat acentesidir. Hollanda’ya seyahat etmeden önce vize reddiyle karşılaşmamanız için Hollanda vize başvuru şartlarını dikkatle incelemenizi ve firmamızdan profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi almak için yapılacaklar sitemizde mevcuttur. Bunlara ilave olarak Hollanda Aile Ziyareti Vizesi alabilmek için yapılması gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hollanda’daki ailenizi, akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı görmek için başvuracağınız bu vize türüne olan başvuru işlemlerinizi vize danışmanlarımız sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Hollanda hükümeti her vize türünde farklı belgeler istemektedir fakat Vize İşlem Merkezi (VİM) olarak tüm vize türleri için bu süreci başarıyla sonuçlandırıyoruz.

Hollanda Aile Ziyareti İçin Gerekli Olan Evraklar

  1. Pasaport: Pasaport süreniz planlanan dönüş tarihinizden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportunuz yıpranmamış olup, vizenizin basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Kişinin başvuru sırasında kullanacağı pasaportun yıpranmış olmamasına özen gösterilmelidir. Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.
  2. Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
  3. Biyometrik Fotoğraf: Hollanda Aile Ziyareti Vizesi için kullanılacak olan 2 adet fotoğrafın boyutları 35×45 mm ebatlarında olmalı ve arka fonu kesinlikle beyaz olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yüz, alın, çene ve kulakları açıkça görülüyor olmalıdır. Fotoğraf kişinin güncel halini yansıtmalı ve 3 aydan eski olmamalıdır. Fotoğrafın daha önce herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.
  4. Vize Ücreti: Hollanda için Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezinde ödenmektedir. Hollanda Aile Ziyareti Vizesi için 0-12 yaş arası başvurular ücretsizdir.
  5. Seyahat Sağlık Sigortası: Hollanda’daki tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, €30.000 teminat tutarında olan ve Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
  6. Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Hollanda’daki tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, €30.000 teminat tutarında olan ve Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
  7. Davet Eden Şahsa Ait Evraklar: Hollanda’daki yakınınızın son 3 aylık maaş bordroları veya muhasebecisinden alınan aylık net gelir beyannamesi ve hesap dökümleri.
  8. Maddi Durumu Gösterir Belgeler: Maddi durumunuzu göstermek için ise son 3 aylık aktif banka hesabı hareketlerinizi gerekli evraklarla beyan etmelisiniz.
  9. Muvafakatname: Hollanda’ya anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter tarafından onaylanmış orijinal muvafakatname, ebeveyn(ler)’in kimlik fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda aile ziyareti vizesi için onay verme yetkisi Hollanda dış temsilciliklerindedir. Vize başvurunuz herhangi bir tatil veya bayrama denk gelmediği sürece Hollanda aile ziyareti vizesi için yapılan geri dönüş 3 ile 15 günü bulmaktadır. Ancak bu süreç konsoloslukların yoğun olduğu günlere veya hizmet verilemeyen tatil günlerine denk gelirse uzayabilmektedir.

Hollanda Aile Ziyareti Vize Ücreti

Hollanda aile ziyareti vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, vize başvuru takibi ve başvuru işleminizin uygun bulunması durumunda pasaportunuza stiker basımı için talep edilmektedir.

Hollanda aile ziyareti vizesi için başvurusunda bulunmadan önce vize ücretinin yatırılması gerekmektedir. 0-12 yaş arası başvurular ise ücretsizdir. Ayrıntılı bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizle görüşmenizi tavsiye ederiz.

Hollanda Aile Ziyareti Vize Reddi

Hollanda Büyükelçiliği veya konsolosluğu, çeşitli sebeplerden dolayı vizenizi onaylamayabilir. Bu sebepler, pasaportunuzun 10 yıldan eski olması, başvuru evraklarının eksik olması veya başvuru formundaki bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı olabilir. Hollanda dış temsilciliklerinin vize ret sebebini açıklama zorunluluğu yoktur. Hollanda vizesi için ret ihtimalini ortadan kaldırmak için, firmamız Vize İşlem Merkezi’nden danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.