Sierra Leone Ticari Vize

Sierra Leone’ye ticari faaliyetler yürütmek amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü Sierra Leone ticari vizesidir. Bu vize kişiye Sierra Leone’de iş yeri açma hakkını vermez. Bu vize türüyle Sierra Leone’de fuarlara katılabilir veya çeşitli iş görüşmeleri yapabilirsiniz.
Sierra Leone ticari vizesi için 2 tip seçenek mevcuttur. Bunlar şöyledir:

 • Tek girişli: 30 günlük
 • Çok girişli: 90 günlük

Sierra Leone ticari vizesi alabilmek için en önemli şartlardan biri, Sierra Leone’den davetiye yazısı almış olmaktır. Alınması istenen davetiye yazısı, Sierra Leone’de görüşeceğiniz şirketten gönderilmiş olmalıdır. Davetiye yazınızın olmaması halinde, Sierra Leone ticari vizesini alamazsınız.

Sierra Leone Ticari Vizesi İçin Gereken Evrak Listesi

Sierra Leone ticari vizesine müracaat etmek için gerekli olan evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz)
 • Sierra Leone Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize başvuru formu (Islak imzalı)
 • Ticari Davetiye (Sierra Leone’de görüşülecek kurum tarafından başvuru sahibi adına hazırlanmış olmalı ve mutlaka kurum iletişim bilgilerini içermeli)
 • Vergi levhası (Güncel tarihli)
 • Ticari sicil gazetesi
 • Oda sicil kayıt sureti (Son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Faaliyet belgesi (Son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • SSK İşe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Kaşeli ve imzalı)
 • Otel ve uçak rezervasyonu (Onaylı)
 • Sarıhumma aşı kartı

Olası aksilikleri göz önünde bulundurarak, Sierra Leone ticari vize başvurularınızı seyahat etmeden en az 2 hafta önce gerçekleştirmenizi öneririz. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ise, pasaportunuzun 10 yıldan eski veya yıpranmış halde olmamasıdır. Buna ek olarak pasaportunuzun geçerlilik süresi, vize bitim tarihinizden en az 6 ay fazla olmalıdır. Eğer pasaportunuzun süresi bu şarta uymuyorsa, vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportun süresi uzatılmalıdır.

Sierra Leone ticari vizesine başvururken sarıhumma aşı kartının gösterilmesi zorunludur. Aşı kartının geçerliliğinin aşıyı olduktan 10 gün sonra başlayacağı unutulmamalıdır. Bu yüzden vize başvurusunda bulunmadan en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırılması gerekmektedir.

Sierra Leone ticari vizesi için yukarıda yazılı olan belgelerin eksiksiz olarak tarafımıza teslim edilmesi halinde, vize sürecinizi en hızlı ve ekonomik şekilde yürütme garantisi veriyoruz. Tecrübeli ve dinamik kadromuzla birlikte vize sürecinizi kolayca sonuçlandırıyoruz.

Sierra Leone Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Sierra Leone ticari vizesine onay verme yetkisine sahip tek merci Ankara’daki Sierra Leone Fahri Konsolosluğu’dur. Ancak Vize İşlem Merkezi olarak, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan Sierra Leone ticari vizesi almak isteyen kişiler adına vize başvurusunda bulunup, vize işlemlerinizi sonuçlandırıyoruz. Ardından, vizeli pasaportlarınızı kargo veya kurye aracılığıyla adresinize gönderiyoruz.

Sierra Leone Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sierra Leone ticari vizesi için gerekli olan işlemleri profesyonel ve deneyimli çalışanlarımızla birlikte 3 ile 5 iş günü içinde sonuçlandırıyoruz. Ancak Sierra Leone Hükümeti tarafından tanınan resmi gün ve bayramlarda konsolosluk kapalı olacağından bu süreç uzayabileceğini hatırlatırız.

Sierra Leone ticari vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin alanında uzman vize danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi almalarını öneririz.

 Sierra Leone Ticari Vizesi Ücreti

Sierra Leone için ticari vize ücreti tek girişli (single) olarak 80 $, çok girişli (multiple) olarak 130 $’dır.

Detaylı bilgi almak için 0312 419 19 03 numaralı hattımızı arayabilir veya ofisimize gelerek vize danışmanlarımızdan bu konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.