Demokratik Kongo Turistik Vize

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne tatil, gezi, eğlence veya tur programı çerçevesinde gitmek isteyen kişilerin, hangi pasaporta sahip olurlarsa olsunlar, Demokratik Kongo turistik vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyetine turistik amaçlı seyahat etmek isteyen 9 ayın üzerindeki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sarıhumma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti turistik vizesine başvuru yapan kişinin sahip olduğu pasaportun geçerliliğinin en az 6 ay daha devam etmesi gerekmektedir. Sayfaları yıpranmamış ve yırtılmamış olmalıdır ve pasaportun en az iki sayfası boş olmalıdır. Bunun yanında başvuru sırasında pasaportun arkalı önlü iki adet fotokopisi istenmektedir. Doğru bilgilerle doldurulmuş ve imzalanmış Demokratik Kongo Cumhuriyeti turistik vize başvuru formu, sarıhumma aşısı olduğuna dair uluslararası aşı sertifikası, ikametgâh, iki adet biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, ulaşım ve konaklama bilgileri ve adli sicil kaydı başvuru vize dosyasında olması gereken diğer evraklardır. Bu belgeler ile yapılan başvuru ortalama 10 günlük bir sürede sonuçlanmaktadır.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti turistik vizesi için gerekli belgeler

  • En geç son on yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi ve en az iki boş sayfası bulunan pasaport aslı
  • Doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmuş vize başvuru formu
  • Güncel halinizi gösteren iki adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz olmalıdır)
  • İkametgah Belgesi (e-Devletten alınabilir, Fransızcaya tercümesi yaptırılmalıdır)
  • Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınabilir, Fransızcaya tercümesi yaptırılmalıdır)
  • Güncel banka hesap dökümü (bakiye miktarı en az 1.000 USD olmalıdır)
  • Sarıhumma aşı sertifikası fotokopisi
  • Uçak bileti ve otel rezervasyon belgeleri
  • Vize süresi, giriş sayısı ve işlem süresine göre belirlenen turistik vize harç bedeli

Turistik Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Demokratik Kongo turistik vizesi ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kişilerin, ek ücret ödemek koşuluyla, acil turistik vize başvuru hakkı da bulunmaktadır. Bu durumda vize başvuru işlemleri beş iş günü içinde neticelenir.

Demokratik Kongo Turistik Vize Ücretleri

Demokratik Kongo turistik vizesi en az bir aylık tek girişli, en fazla bir yıllık çok girişli olarak verilmektedir. Turistik vize ücretleri vize süresine, ülkeye giriş sayısına ve işlem süresine göre değişmektedir.

Vize İşlem Merkezi ile Hızlı ve Güvenilir Vize Başvurusu

Firmamız yıl içerisinde Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve diğer Afrika ülkelerine giden resmi heyetlere profesyonel vize danışmanlık hizmetleri verdiğinden, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğine sizler adına turistik vize başvurusu yapmaya ve sonuçlanan başvuruları teslim almaya tam yetkilidir.

Başvuru evraklarınızı kargo veya kurye yoluyla ulaştırarak veya ofisimize bizzat getirerek Demokratik Kongo turistik vize müracaatınızı başlatabilirsiniz.

Türkiye’nin hangi şehrinde olduğunuz fark etmeksizin sizin adınıza Kongo Demokratik Cumhuriyeti turistik vizesi başvurunuzu hızlı, ekonomik ve güvenilir şeklide yapıyor, tüm işlemleri sizi adınıza takip ediyoruz.