Demokratik Kongo Ticari Vize

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne iş gezisi, fuar, fabrika ziyareti veya diğer ticari amaçlarla, kısa süreliğine ziyarette bulunmak isteyen kişilerin, hangi pasaport türüne sahip olurlarsa olsunlar, Demokratik Kongo ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Kongo Demokratik Cumhuriyetine ticari amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin ülkeye girmeden önce Sarıhumma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikasına sahip olmaları zorunludur.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ticari Vizesi için Gerekli Belgeler

  • Son on yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi ve en az karşılıklı iki boş sayfası bulunan pasaport aslı
  • Doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmuş vize başvuru formu
  • Güncel halinizi yansıtan iki adet vesikalık fotoğraf (arka fonun beyaz olması tavsiye edilir)
  • İkametgah belgesi (e-Devletten alınabilir, Fransızcaya tercümesi yaptırılmalıdır)
  • Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınabilir, Fransızcaya tercümesi yaptırılmalıdır)
  • Güncel banka hesap dökümü (bakiye miktarı en az 1.000 USD olmalıdır)
  • Sarıhumma aşı sertifikası fotokopisi
  • Vize süresi, giriş sayısı ve işlem süresine göre belirlenmiş ticari vize harç bedeli
  • Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nden gelen davet mektubu. Davetiye, önce noter ardından da Kongo Demokratik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir.

Ticari Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Demokratik Kongo ticari vize başvurusu ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Kişilerin, ek ücret ödemek şartıyla, acil ticari vize başvuru hakkı bulunmaktadır. Bu durumda ticari vize başvuru işlemleri beş iş gününde tamamlanır.

Demokratik Kongo Ticari Vize Ücretleri

Demokratik Kongo ticari vizesi en az bir aylık tek girişli, en fazla bir yıllık çok girişli olarak verilir. Ticari vize ücretleri; vize süresine, ülkeye yapılacak giriş sayısına ve vize başvuru işlemi neticelenme süresine göre değişmektedir.

Ticari vize ücretleri konusunda danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi maili talep edebilirsiniz.

Vize İşlem Merkezi ile Hızlı ve Güvenilir Vize Başvurusu

Firmamız yıl içerisinde Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve diğer Afrika ülkelerine giden resmi heyetlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu nedenle, firmamız, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne sizler adına ticari vize başvurusu yapmaya ve sonuçlanan vize başvurularını sizin adınıza teslim almaya tam yetkilidir.

Başvuru evraklarınızı kargo veya kurye yoluyla ulaştırarak veya ofisimize bizzat getirerek Demokratik Kongo ticari vize müracaatınızı hızlıca başlatabilirsiniz.

Türkiye’nin hangi ilinde olduğunuz fark etmeksizin sizin adınıza Kongo Demokratik Cumhuriyeti ticari vize başvurunuzu hızlı, ekonomik ve güvenilir şeklide gerçekleştiriyor, tüm işlemleri sizi adınıza takip ediyoruz.