Fransa Ticari Vize

İşiniz gereği yapacağınız Fransa seyahatiniz öncesinde Fransa Ticari Vizesi, dert edeceğiniz son şey olsun! Meslek türlerine göre değişen evrakların listesi, bu evrakların temini, başvuru dilekçesinin istenen kıstaslara uygun yazımı gibi zaman alan ve kritik önem teşkil eden bütün Fransa Ticari Vize işlemleri için hizmetinizdeyiz!

Resmî makamlara ileteceğiniz ve sonucunu evraklarınızın eksiksiz ve doğru oluşunun belirleyeceği Fransa Ticari Vize başvurunuzu işine hâkim danışmanlarımız aracılığıyla sorunsuz gerçekleştirmeye ne dersiniz? Üstelik bunun için ofisimize kadar gelmenize bile gerek yok! Bizimle iletişime geçin ve ticari vize alabilmek için gerekli tüm işlemleri bize bırakın.

Fransa vizesi ücretleri, Fransa Ticari Vize başvuru evrakları ve bu konuyla ilgili aklınıza gelebilecek bütün konulara dair bilgili, yetkin ve akrediteli bir acente ile çalışmanın konforunu hak ediyorsunuz. İş seyahati için vize başvurusu konusundaki evrakların hazırlanması ve resmî kurumlara iletilmesi gibi detayları hiç dert etmeden, ticari seyahatinizin diğer detaylarına odaklanma fırsatı bulacak olmanız da cabası. Fransa’ya ticari amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız, ticaretten ötesini dert etmenize ne gerek var? Biz sizin için ticari vize sürecinizi yürütme konusunda yetkiniz!

Bordo çipli pasaport sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz, her şeyden önce Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Fransa Ticari Vizesi almak için, şirket sahibi olma zorunluluğunuz yoktur. Bir şirketin personeli olmanız hâlinde de Fransa Ticari Vize başvurusu yapabilirsiniz. Ticari Schengen Vizesi başta olmak üzere Fransa vize süreçleri için 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir, uzman danışmanlarımız eşliğinde Fransa vizesi için eksiksiz ve doğru evrakları Fransa Başkonsolosluğu veya Fransa Büyükelçiliği’ne iletebilirsiniz.

Kolay Fransa Ticari Vizesi Almak Mümkün mü?

Fransa Ticari Vizesi için Fransa’da katılacağınız organizasyon tarafından başvuru sahibine ismen gönderilecek bir katılım belgesi veya davetiye şartı aranmaktadır. Fransa Ticari Vize başvurusu öncesinde ilk olarak bu ticari davetiyenin temin edilmesi gerekir.

Vize İşlem Merkezi aracılığıyla, Fransa Büyükelçiliği’nin istediği formatta ve eksiksiz doldurulacak başvuru formlarınız gibi süreçler sizin adınıza yürütülebilir. Evraklarınızın tam olmasına rağmen Fransa Büyükelçiliği veyahut Fransa Başkonsolosluğu tarafından istenebilecek ek evrakları da kapsayan bu evrak sürecinin ardından sizin adınıza bu kurumlardan yaşadığınız şehre göre başvurmanız gereken büyükelçilik veya başkonsolosluğa Fransa Ticari Vize başvurusu gerçekleştirilir.

Ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanan Fransa Ticari Vize başvurunuz takip edilir ve tarafınız bilgilendirilerek sürecin sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması sağlanır.

Olası gecikme ihtimallerine karşın, Fransa’ya yapacağınız seyahatin zamanına göre Fransa Ticari Vize başvurusunun olabildiğince erken gerçekleştirilmesinin gerekliliğini bir kez daha anımsatmak isteriz.

Fransa Ticari Vize Başvuru Evrakları

Fransa Ticari Vize başvurusu için her meslek türüne göre ayrı evraklar talep edilmektedir. Fransa Büyükelçiliği’nin veya Fransa Başkonsolosluğu’nun talep ettiği, mesleklere göre Fransa Ticari Vize başvuru evrakları aşağıda yer almaktadır.

Şirket Ortakları

 1. Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport (Var ise eski pasaportlar.)
 2. 2 adet 3.5 x 4.5 ebatında biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde çektirilmiş olmalı.)
 3. Şirketin antetli kağıda Fransa Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize talep dilekçesi (Islak kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir.)

Şirketin;

 1. İmza sirküleri
 2. Vergi levhası (Güncel tarihli olması gerekmektedir.)
 3. Ticari sicil gazetesi
 4. Oda sicil kayıt sureti (son 6 ay içinde alınmış olmalı.)
 5. Faaliyet belgesi (son 6 ay içinde alınmış olmalı.)
 6. Son 3 aylık şahsi veya şirketin banka hesap dökümü (banka tarafından ıslak kaşeli, imzalı ve en az 4000 TL bakiyeli olması gerekiyor.)
 7. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devletten barkodlu olarak aile bireyleri görünecek şekilde alınmış olması gerekmektedir.)
 8. İkametgah belgesi (e-Devletten barkodlu olarak alınmış olması gerekmektedir.)
 9. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 10. Var ise tapu, araç ruhsatı gibi gayrimenkul evrakların fotokopisi.
 11. Otel rezervasyonu (Konfirmeli olması gerekmektedir.)
 12. Uçak rezervasyonu
 13. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 14. Fransa’da ziyaret edilecek şirketten/kurumdan adınıza antetli kağıtta kaşeli ve imzalı davetiye. Davet eden şirketin/kurumun iletişim bilgileri, seyahat tarihleri ve sebepleri ayrıntılı bir biçimde belirtilmiş olmalıdır.

SSK’ya Bağlı Çalışanlar

 1. Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport. (Var ise eski pasaportlar.)
 2. 2 adet 3.5 x 4.5 ebatında biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde çektirilmiş olmalıdır.)
 3. Şirketin antetli kağıda Fransa Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış görev ve izin yazısı (izin tarihlerini içerir şekilde ıslak kaşeli imzalı olmalıdır.)

Şirketin;

 1. İmza sirküleri
 2. Vergi levhası
 3. Ticari sicil gazetesi (Güncel tarihli olması gerekmektedir.)
 4. Oda sicil kayıt sureti (son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.)
 5. Faaliyet belgesi (son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.)
 6. Ssk işe giriş bildirgesi.
 7. Ssk hizmet dökümü (e-devletten barkodlu olarak alınmış olması gerekmektedir.)
 8. Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir.)
 9. Son 3 aylık şahsi banka hesap dökümü (banka tarafından ıslak kaşeli, imzalı ve en az 4000 TL bakiyeli olması gerekmektedir.)
 10. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devletten barkodlu olarak aile bireyleri görünecek şekilde alınmış olması gerekmektedir.)
 11. İkametgah belgesi (e-Devletten barkodlu olarak alınmış olması gerekmektedir.)
 12. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 13. Var ise tapu, araç ruhsatı gibi gayrimenkul evrakların fotokopisi
 14. Otel rezervasyonu (Konfirmeli olması gerekmektedir.)
 15. Uçak rezervasyonu
 16. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 17. Fransa’da ziyaret edilecek şirketten/kurumdan adınıza antetli kağıtta kaşeli ve imzalı davetiye. Davet eden şirketin/kurumun iletişim bilgileri, seyahat tarihleri ve sebepleri ayrıntılı bir biçimde belirtilmiş olmalıdır.

Emekliler

 1. Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport. (Var ise eski pasaportlar.)
 2. 2 adet 3.5 x 4.5 ebatında biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde çektirilmiş olmalı)
 3. Fransa Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize talep dilekçesi 
 4. e-Devletten emekli olduğuna dair yazı (Barkodlu olarak alınmış olması gerekmektedir.)
 5. Var ise emekli kimlik kartı fotokopisi
 6. Son 3 aylık şahsi banka hesap dökümü (banka tarafından kaşeli , imzalı ve en az 4000 TL bakiyeli olması gerekiyor)
 7. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devletten barkodlu olarak aile bireyleri görünecek şekilde alınmış olması gerekmektedir.)
 8. İkametgâh belgesi (e-Devletten barkodlu olarak alınmış olması gerekmektedir.)
 9. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 10. Var ise tapu,araç ruhsatı gibi gayrimenkul evrakların fotokopisi
 11. Otel rezervasyonu (Konfirmeli olması gerekmektedir.)
 12. Uçak rezervasyonu
 13. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
 14. Fransa’da ziyaret edilecek şirketten/kurumdan adınıza antetli kağıtta kaşeli ve imzalı davetiye. Davet eden şirketin/kurumun iletişim bilgileri, seyahat tarihleri ve sebepleri ayrıntılı bir biçimde belirtilmiş olmalıdır.