Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına seyahat; kimi zaman ticari açıdan kazançlı, kimi zaman ilham verici, kimi zaman da eğlenceli veya dinlendirici olabilir. Fuarlara katılıp yeni bağlantılar kurmak, farklı pazarlara açılmak, yeni ortaklıklar geliştirmek ya da güzel bir tatil yapıp, değişik kültürleri tanımak ve heyecan dolu yerleri keşfetmek isteyebilirsiniz.

Fakat unutmamak gerekir ki, beş yıldızlı bir otele de gitseniz, ultra lüks bir villada da konaklasanız farklı bir ülkeye yolculuk beraberinde bir takım riskleri de getirir. Alışkanlıklarınız dışında bir iklim, farklı bir trafik sistemi, daha önce hiç tatmadığınız yemekler ya da günlük rutininizin ötesinde bir spor aktivitesi veya gezi etkinliği dahi beklenmedik sağlık sorunu hatta daha ciddi şeylere neden olabilir. Genellikle maddi külfete neden olacak, kimi zaman gezinizi yarıda bırakıp Türkiye’ye dönmenize sebep olabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle, yurtdışı gezilerinde seyahat sağlık sigortası yaptırmak ihtiyacın ötesinde, bir zorunluluktur. Özellikle de orta-uzun süreli gezilerde bu sigortanın kapsamı daha da büyük önem taşımakta. Ne var ki birçok kişi, Türkiye’de sahip oldukları sağlık güvencesinin; yurtdışı gezilerindeki sağlık harcamalarını karşılamayacağını bilmiyor ya da bu konuya yeterince önem göstermiyor. Eğer yurtdışına seyahat planlıyorsanız; en ekonomik olanından ziyade, en doğru ve en yeterli bir seyahat sağlık sigortası yaptırdığınızdan emin olmanız gerekir. Vize İşlem Merkezi, uluslararası çalışan firma yöneticileri, yurtdışında okuyan öğrenciler, uluslararası fuarlara katılmak isteyen iş insanları ve yurtdışında keyifli bir tatil geçirmek isteyenleri kapsayacak her gruptan kişiye; farklı kapsamda, gittikleri ülkede karşılaşabilecekleri durumlara uygun, ekonomik fiyatlı seyahat sağlık sigortası hizmeti sunmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası; ister ABD seyahati için isterse de Schengen, Rusya, Dubai vizesi için yurtdışına iş veya tatil nedeniyle yapılan gezilerde, vize onayının ön şartı haline gelen, daha da önemlisi yurtdışındaki olası hastalık veya kaza gibi durumlarda tedavi giderlerinizi üstlenerek sizi güvence altına alan değerli bir ürünüdür.

Seyahat Sağlık Sigortası, yurtdışına seyahatlerinizde hastalanma, kaza geçirme gibi durumlarda; doktor, hastane ve ilaç masraflarınızı karşılar. Seyahat sağlık sigortası, yurtdışına çıkarken ek bir masraf gibi görünebilir ancak bu maliyet karşılığında, sigorta firması Türkiye’den binlerce kilometre uzaktayken karşılaşabileceğiniz kapsam dahilindeki sağlık giderlerinizi karşılayacaktır. Kısaca, sağlık sigortası; yurtdışında beklenmedik sağlık sorunları yaşadığınızda medikal hizmetlere zamanında ulaşmanızı sağlar ve böylesi durumlarda size finansal açıdan korunma getirir.

Uluslararası Yolculuk Yapanlar için Seyahat Sağlık Sigortasının Önemi

Yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası iki açıdan büyük önem taşımaktadır: Beklenmedik sağlık giderlerinin getirebileceği finansal zorluklardan korunmak ve tüm seyahatiniz boyunca her yerde hızlı ve ekonomik sağlık hizmetine erişim… Vize İşlem Merkezi’nin sunduğu Seyahat Sağlık Sigortası, sağlık masraflarının, tercih ettiğiniz kapsam dahilinde karşılamakta ve dünya çapında birçok sağlık kurumu tarafından kabul edilmektedir; bu sayede güvenli ve huzurlu bir şekilde seyehatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası fiyatı; yaşınıza, seyahat sürenize, gideceğiniz ülkeye ve sigorta kapsamına göre değişiklik gösterir. Sigorta süresi genellikle günlük bazda fiyatlandırılır. Süre, ihtiyacınıza göre; günlük, aylık, yıllık veya öğrenciler için akademik yıl şeklinde hazırlanabilir. için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekiyorsa; size en uygun olanını öğrenmek ve seyahat sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi edinmek için deneyimli ve alanında uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.