Gabon Turistik Vize

Gabon’a turistik sebeplerle gidecek umuma mahsus (bordo çipli), hususi (yeşil çipli) ve hizmet (gri çipli) pasaportu sahibi kişilerin Gabon turistik vize alması gerekir. Diplomatik (siyah çipli) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise 90 güne kadar olan seyahatleri için Gabon turist vizesi almasına gerek yoktur.

Gabon elektronik vize (Gabon e-vize) ve Gabon kapı vizesi uygulamaları bulunmamaktadır. Bu sebeple, planladığınız Gabon seyahati öncesinde vize işlemlerine başlamanız gerekmektedir. Gabon turistik vizesi için şahsi olarak başvuru yapabileceğiniz gibi, yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla da başvuruda bulunabilirsiniz. Firmamız, Gabon turistik vize konusunda tam yetkili bir seyahat acentesidir.

Gabon turistik vize başvurularının değerlendirildiği tek yer, Gabon Ankara Büyükelçiliği’dir. Vizelere onay verme yetkisi sadece büyükelçiliğe aittir. Ancak vize başvurusunda bulunmak için bizzat büyükelçiliğe gitmenize gerek yoktur. Gabon turistik vizesi için başvuru evraklarını eksiksiz olarak tarafımıza teslim etmeniz dahilinde, başvuru sürecinizi hızla başlatmaktayız. Vize İşlem Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuzla Gabon turistik vize işlemlerinizi büyük bir titizlikle yürütmekteyiz.

Gabon Turistik Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

  • Pasaport aslı (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
  • İki adet fotoğraf (Normal vesikalık veya biyometrik, arka fon beyaz)
  • Gabon Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize talep dilekçesi (Islak imzalı)
  • Pasaportunuzun ön yüzünün renkli fotokopisi
  • Sarıhumma aşı kartı aslı
  • Otel ve uçak rezervasyonu (Tarafımızdan hazırlanmaktadır)

Gabon turistik vizesinin 1 aylık tek girişli veya 3 aylık çok girişli seçenekleri mevcuttur. Buna ek olarak, vize ücretiniz ülkede konaklayacağınız gün sayısına göre değişmektedir.

Gabon’a yapacağınız yolculuk öncesinde herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına, vize başvurunuzu en az 2 hafta öncesinden yapmanızı öneririz. Dikkat edilmesi gereken diğer detaylar ise, pasaportunuz herhangi bir deformasyona uğramamış olması ve Gabon turist vizenizin basılabilmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunmasıdır.

Gabon Turist Vizesi Nereden Alınır?

Gabon turist vizesi vermeye yetkili olan tek yer, Ankara’daki Gabon Büyükelçiliği’dir. Ancak firmamız Vize İşlem Merkezi sayesinde, büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yukarıda yazılı olan evrakların tamamını elden veya kargo, kurye yoluyla ofisimize ulaştırdığınız takdirde, Gabon turist vizesi için gerekli olan işlemleri hızlı ve ekonomik bir şekilde başlatıyoruz. Vize işlem süreci sona erdiğinde ise vizeli pasaportları sahiplerine ulaştırıyoruz.

Gabon Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gabon turist vizesi için büyükelçilik tarafından yapılan incelemelerin bitmesi ile birlikte, vizeli pasaportlar kullanıma hazır hale gelir. Bu süreç tahmini olarak 4 ile 7 iş günü sürmektedir. Fakat Gabon Ankara Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu özel gün ve bayramlar söz konusu olduğunda, başvurunun sonuçlanması uzayabilmektedir. Gabon turist vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin, alanında uzman müşteri temsilcilerimize danışmalarını tavsiye ederiz.

Gabon’a Ne Zaman Seyahat Edilir?

Gabon genelinde tropikal iklim görülmektedir. Ülkenin en sıcak ayı Ocak ayıdır ve sıcaklık 30 °C civarında seyreder. Bu aydaki en düşük sıcaklık değeri ise 23 °C civarındadır.

Haziran- Eylül dönemleri ise ülkenin en yağışsız ve kurak dönemleridir. Denize kıyısı olduğundan dolayı nem oranı oldukça yüksektir. Yağışın en yoğun olduğu dönem ise Aralık ve Ocak aylarıdır.

Gabon-Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul ve Gabon arası uçuş mesafesi 4975 km’dir. Direkt uçuş ile yapılacak bir yolculuk, yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Aktarmalı olan uçuşlar için varış süresi uzayabilmektedir. Gabon için İstanbul’dan direkt uçuşlar olduğu gibi, Ankara kalkışlı, İstanbul aktarmalı uçak seferleri de mevcuttur.

Gabon Turist Vizesi Ücreti

Gabon turist vize ücreti, mesleğinize, yaşınıza ve kalacağınız gün sayısına göre farklılık gösterebilir. Gabon seyahetinizin içeriği ve tarih aralığı vize ücretinizi belirleyecektir. Detaylı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir veya telefon, e-mail yoluyla bilgi alabilirsiniz.