Gabon Ticari Vize

Gabon’a ticari sebeplerle gitmek isteyen kişilerin Gabon ticari vize alması gerekir. Bu vize türüyle birlikte Gabon’daki fuarlara katılabilir ve iş görüşmelerinde bulunabilirsiniz. Ancak Gabon ticari vizesi, kesinlikle size Gabon’da iş yeri açma veya çalışma hakkı tanımaz.

Gabon ticari vizesi 1 aylık tek girişli olduğu gibi, isteğinize göre 3 aylık çok girişli olarak da verilebilmektedir. Ziyaret sürenizin vize bitiş tarihinizi aşması halinde, yeniden vize almanız veya vize bitim tarihinizden önce vizenizi uzatmanız gerekmektedir.

Gabon Ticari Vize İçin Başvuru Evrakları Nelerdir?

  • Pasaport aslı (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
  • 2 adet fotoğraf (Normal vesikalık veya biyometrik, arka fon beyaz)
  • Gabon Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize başvuru dilekçesi (Islak kaşe imzalı)
  • Sarıhumma aşı kartı aslı
  • Ticari davetiye (Gabon’da görüşülecek kurum tarafından başvuru sahibi adına hazırlanmış olmalıdır)
  • Vergi levhası (Güncel tarihli olması gerekmektedir)
  • Ticari sicil gazetesi
  • Oda sicil kayıt sureti (Son 6 ay içinde alınmış olmalı)
  • Faaliyet belgesi (Son 6 ay içinde alınmış olmalı)

Gabon ticari vizesi alabilmek için en önemli şart, Gabon’da bulunan bir firmadan davetiye yazısı almış olmaktır. Bu ticari davetiye, Gabon’daki ilgili firmanın antetli kağıdına yazılmış olmalı ve ziyaret nedenini, tarihini ve şirketle ilgili iletişim bilgilerini içermelidir. Davetiye kesinlikle Gabon’daki firma tarafından hazırlanmış olup, firma yetkililerince kaşelenip imzalanmış olmalıdır. Gelen davetiyede, davet alan kişinin adı, soyadı, telefon numarası, adresi ve şirketteki pozisyonu belirtilmelidir.

Gabon ticari vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, çalıştıkları şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası gibi kurumlardan faaliyet belgesi alması gerekmektedir. Güncel olması gereken faaliyet belgesinin ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Belgenin aslı başvuru sırasında teslim edilecek evrakların içinde olmalıdır.

Başvuru için gerekli olan belgelerin içinde yer alan ticari sicil gazetesinin fotokopisinin bulunması yeterlidir. Ticari sicil gazetesi, Gabon ticari vizesi talep eden kişilerin bağlı bulundukları firma sahiplerinin adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim bilgilerinin yer aldığı resmi gazetedeki bir bölümdür. İstenilen vergi levhası ise son döneme ait olup, güncel barkodlu olmalıdır.

Kullanılacak fotoğraf boyutları 45mmx35mm olup biyometrik fotoğraf ölçülerindedir. Fotoğrafın arka fonunun beyaz olması önemlidir. Başvuruda bulunurken, Türkiye Hudutlar ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne bağlı seyahat sağlığı merkezlerinden alacağınız sarıhumma aşı kartının aslının getirilmesi gerekmektedir. Aşı kartı başvuru yapmadan en az 10 gün önce alınmış olmalıdır.

Gabon Ticari vizesi Nereden Alınır?

Türkiye’de Gabon ticari vizesi verme yetkisi bulunan tek yer, Gabon Ankara Büyükelçiliği‘dir. Gabon ticari vizesi için başvuruda bulunmak isteyen herkes, Türkiye’nin tüm illerinden firmamız Vize İşlem Merkezi aracılığıyla vize sürecini başlatabilir. Büyükelçiliğe gelmenize gerek kalmadan, en güvenilir ve ekonomik şekilde vize işlemlerinizi sonuçlandırıyoruz. Süreç sonunda, pasaportlarınızı kargo, kurye yoluyla sizlere teslim ediyoruz.

Gabon Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Gabon ticari vizesi için gerekli olan işlemleri sizlerin adına büyük bir özenle başlatıyor, takip ediyor ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırma garantisi veriyoruz. Vize işlemlerinin tamamlanması normal şartlarda 4 ile 7 iş gününü bulmaktadır. Ancak Gabon Ankara Büyükelçiliği’nin hizmet vermediği resmi tatil ve bayramlar göz önüne alındığında bu süreç uzayabilmektedir.

Gabon Ticari Vize Ücreti

Gabon ticari vize ücreti, kişilerin seyahatlerinin içeriğine ve tarih aralığına göre farklılık göstermektedir. Gabon ticari vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, en güncel vize ücretlerini öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için vize danışmanlarımızla görüşmelerini öneririz.